1200 kalorilik aralıklı oruç diyeti

SeSSiZBeKCi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,306
111
17
Merhaba, 1200 kalorilik aralıklı oruç diyeti hakkında yardım istiyorum. Diyetin günlük kalori miktarı ve ayrıntılı olarak ne gibi öğünler içerdiğini öğrenmek istiyorum. Ayrıca, diyetin uygulanabilmesi için gerekli olan diğer önlemler hakkında da bilgi almak istiyorum. Özellikle, diyetin uzun vadede sağlıklı olup olmayacağını ve vücutta herhangi bir olumsuzluk yaşanıp yaşanmayacağını öğrenmek istiyorum. Diyeti uygulamaya başlamadan önce diyet hakkında daha fazla bilgi almak istiyorum. Lütfen, konu hakkında tecrübelerinizi paylaşın ve benim için yardımcı olun. Teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
1200 Kalorilik Aralıklı Oruç Diyeti Hakkında Makale

1200 Kalorilik Aralıklı Oruç Diyeti aralıklı oruç diyeti, mideyi daha az miktarda gıdalarla doldurmak ve aynı zamanda sağlıklı beslenmeyi sağlamak için tasarlanan diyetlerin biridir. Aynı zamanda haftada bir gün oruç tutma ve geri kalan günlerde kalori alımının sınırlandırılması anlamına gelir. Bu diyetin amacı, kilo kaybı sağlamak olsa da, aynı zamanda sağlıklı beslenmeyi desteklemek, vücudunuzdaki her bir hücre için gerekli olan vitamin ve minerallere sahip olmak gibi daha geniş ölçekli hedefleri de içerir.

1200 Kalorilik Aralıklı Oruç Diyeti Nasıl Uygulanır?

1200 Kalorilik Aralıklı Oruç Diyeti haftada bir gün oruç tutulması gerektiği gibi, geri kalan günlerde de kalori alımının düzenli olarak sınırlandırılması gerekir. Oruç tutulan günde, alınabilecek en fazla kalori miktarı 1200 kaloridir. Oruç günü sırasında, kişi tercih edebileceği 3 ana öğün ile 1200 kaloriyi alabilir. Diğer günlerde ise, kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ile günlük alımın %75'ini almak önerilir.

1200 Kalorilik Aralıklı Oruç Diyeti Faydaları

1200 Kalorilik Aralıklı Oruç Diyeti, çoğu diyetin aksine, sağlıklı beslenmeyi, doğru besin miktarlarını ve sağlıklı yemek seçimini destekler. Bu diyet sayesinde kilo kaybı hedeflenirken, aynı zamanda düzenli olarak alınan miktarlarda vitamin ve mineral gibi önemli besin maddelerine de sahip olunmaktadır. Ayrıca, bu diyet sayesinde, insülin direncini azaltmak ve kolesterolün düzenlenmesine yardımcı olmak da mümkündür.

1200 Kalorilik Aralıklı Oruç Diyeti Dezavantajları

1200 Kalorilik Aralıklı Oruç Diyeti eğer bu diyeti uygulayan kişi, özellikle oruç günü sırasında kalori alımı konusunda dikkatli değilse, zayıflamaktan çok kilo alma olasılığının yüksek olduğu unutulmamalıdır. Ayrıca, bu diyetin uygulanması sırasında, protein ve vitamin ihtiyacını karşılayabilmek için ek besinler almak gerekir. Bu diyeti uygulamak için kendinize yeterli zaman ayırmak ve bu diyeti ölçülü bir şekilde uygulamak çok önemlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)