18 haftalık bebek

baymax

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,364
124
62
Merhaba,

Ben 18 haftalık bebeğimle ilgili bir soru soracağım. Benim bebeğim çok hareketli ve her an ağlamaya hazır görünüyor. Ne yapmalıyım? Bebeğimin hareketli ve bir şeyleri öğrenmek isteyen bir yaşa geldiğini biliyorum ama bunu nasıl yöneteceğimi bilmiyorum. Bu durumda ne yapmam gerektiğini size soruyorum. Lütfen, bebeğimi nasıl yönlendirebileceğimi ve nasıl güvenli ve uygun bir ortamda onu çalıştırabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,505
1,159
112
18 Haftalık Bebek Hakkında

Merhaba, 18 haftalık bebek hakkında bilmek istediğiniz her şeyi konuşmaya hazırım. 18 haftalık bebekler her hafta değişen yeni gelişmeler yaşıyor. Bebekler, hareketleri, uyku düzeni ve gelişimi hakkında öğrenmek isteyebileceğiniz her şeyi burada bulacaksınız.

18 Haftalık Bebeklerin Gelişimi

18 haftalık bebekler, uyku ve uyandıklarında gün içinde yaptıkları şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlarlar. Artık bebekler, daha kapsamlı hareketler yapabiliyor ve ellerini sağa veya sola çeviriyorlar. Bebekler, kafa hareketleri yapabiliyor ve aynı zamanda başlarını kaldırabiliyorlar. Bu aşamada, bebekler aynı anda iki eşyaya odaklanabiliyor ve onların konuşmalarının bir parçası olarak gülümsemeye başlıyorlar.

18 Haftalık Bebeklerin Uykusu

18 haftalık bebekler, gece uykusu için daha fazla rutin arıyorlar. Bebeklerin gece için sürekli bir uyku düzeni oluşturması gerekiyor. Bu düzenin arasında, gece uykusu ve gündüz uykusu arasındaki zaman aralığını aynı tutmak önemlidir. Bebekler, gece uykuya uyum sağlamak için gündüz uykusunun daha uzun olmasını gerekiyor.

18 Haftalık Bebeklerin Beslenmesi

18 haftalık bebekler, sütlerinin yanı sıra katı gıdalara da geçmeye başlıyorlar. Bu aşamada, bebeklerin başlangıç olarak, sebzeler ve meyveler ile verilen kepekli mama ve diyet yoğurtları gibi katı gıdaları denemeleri öneriliyor. Bebekler, yeni lezzetleri deneyebilirler ve aynı zamanda çok sayıda kalori alarak sağlıklı bir şekilde büyüyebilirler.

18 Haftalık Bebeklerin Eğitimi

18 haftalık bebekler, bazı eğitim hareketleri yapmaya başlıyorlar. Bebeklerin çevresindeki nesneleri takip etmeye başlamaları, ses çıkarmaları, kendi kendilerine konuşmaları ve diğer insanlarla etkileşim kurmaları gibi hareketleri görebilirsiniz. Bebekler, konuşmak, sözcükleri tekrarlama ve hareketleri taklit etme gibi eğitimsel hareketleri yapma konusunda çok beceriklilerdir.

Anahtar Kelimeler: 18 haftalık bebek, gelişim, uyku, beslenme, eğitim.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)