18 yaşında askere gidebilir mi

SeSSiZBeKCi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,306
111
17
Merhaba, 18 yaşındayım ve askere gitmek istiyorum. Fakat, ülkemde 18 yaşında askere gidebilir miyim? Ne gibi adımlar atmam gerektiğini bilmiyorum. Bunu öğrenmek için ne yapmam gerekiyor? Bu konuda yardım edebilecek birileri var mı? Askeri eğitim almak hakkında ne biliyorsunuz? Hangi konularda öğrenilmesi gerekiyor? Askerlik süresince çalışma koşulları nelerdir? Askerlik süresince beraberinde getirebileceğim eşyalar nelerdir? Lütfen, benim için yardım edebilecek birilerini gönderin. Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
18 Yaşında Askere Gidebilir Mi?

Kavga, terörizm, çatışmalar ve savaşlar önlenemeyen gerçekler olarak kabul ediliyor. Bu nedenle, her ülkenin ordusu ve onun üyeleri güçlü ve yeterli olmalıdır. 18 yaşındaki askerlik çağına gelen gençlerin, ülkelerin savaşlara katılmasına izin verilip verilmeyeceği önemli bir konudur.

18 Yaşındaki Gençlerin Askere Alınıp Alınmayacağı Konusunda Fıkıh Görüşleri

Fıkıh görüşleri, 18 yaşındaki gençlerin askerliğe alınıp alınmayacağı konusunda farklılık göstermektedir. Bazı fıkıh uzmanları, 18 yaşındaki gençlerin askerliğe alınmasının, ülkenin savaşlara katılmasının sorumluluğu olduğunu savunmaktadır. Diğerleri ise, 18 yaşındaki gençlerin savaşlara katılmaktan kaçınması gerektiğini öne sürmektedir.

18 Yaşındaki Askerlik Çağına Gelen Gençlerin Askerliğe Alınıp Alınmayacağına İlişkin Yasa ve Yönetmelikler

Genellikle, askerlik çağına gelen 18 yaşındaki gençlerin askerliğe alınıp alınmayacağına ilişkin yasa ve yönetmelikler de ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Bazı ülkeler, 18 yaşındaki gençleri askerliğe almak için mecburi hizmet yasalarına sahiptir. Diğerleri ise, bu konuda hala tartışmalı konulardır. Bazı ülkeler, 18 yaşındaki gençlerin askerliğe alınıp alınmayacağına ilişkin yasalarının yanı sıra, seçim hakkı gibi diğer haklarını da kısıtlamaktadır.

18 Yaşındaki Askerlik Çağına Gelen Gençlerin Askerliğe Alınıp Alınmayacağına İlişkin Etik Görüşler

18 yaşındaki askerlik çağına gelen gençlerin askerliğe alınıp alınmayacağı konusunda etik görüşler de ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Bazı ülkeler, 18 yaşındaki gençlerin savaşa katılmasının etik olmadığını savunmaktadır. Diğerleri ise, 18 yaşındaki gençlerin savaşa katılmalarının haklı ve gerekli olduğunu öne sürmektedir.

Sonuç

18 yaşındaki askerlik çağına gelen gençlerin askerliğe alınıp alınmayacağı konusunda, fıkıh görüşleri, yasalar ve etik görüşler arasında farklılıklar vardır. Her ülkenin kendi kurallarına göre bu konuda karar vermesi gerekmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)