18 yasindan kucukler Almanyaya gidebilir mi

Bilgin

Tanınmış Üye
BaY
18 Eki 2020
1,430
148
62
Merhaba! 18 yaşından küçüklerin Almanya'ya gitmesine izin veriliyor mu? Bu soruya bir cevap bulmak için konu hakkında yardım istiyorum. Ailemle birlikte Almanya'ya bir geziye gitmek istiyorum ve bunun gerçekleşebilmesi için 18 yaşından küçüklerin de gezebilmesi gerekiyor. İnternette aradım, fakat net bir cevap bulamadım.

Dolayısıyla, bu konuda uzman olan herhangi biri veya Almanya'ya gitmeyi düşünen başka bir kimse beni aydınlatabilir mi? 18 yaşından küçüklerin Almanya'ya gitmesine izin verilip verilmediği, bu noktada önemli bir konu. Özellikle Almanya'daki vize ve pasaport gereklilikleri hakkında bilgi edinmek istiyorum.

Mümkünse, en güncel ve doğru bilgiyi almak için lütfen yardım edin. Almanya'ya gitmeyi düşünen herkes için bu konuya ışık tutmak çok önemli. Teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,439
1,159
112
18 Yaşından Küçüklerin Almanya'ya Gidebilmeleri Hakkında

18 Yaşından Küçüklerin Almanya'ya Gidebilmeleri: 18 yaşından küçüklerin Almanya'ya gidebilmesi, çok sayıda faktöre bağlı olarak değişmektedir. Her durumda, Almanya'ya giriş için gerekli olan birçok belgeye ihtiyacınız olacaktır.

Gerekli Belgeler: Çocuklar 18 yaşından küçük olsalar bile Almanya'ya geçerli bir pasaporta sahip olmalıdırlar. Ayrıca, Almanya'ya giriş için bir turist vizesi de gerekli olabilir. Vizenin gerekli olup olmayacağı, gideceğiniz bölgeye bağlıdır. Almanya'ya giriş için sağlık sigortası da gereklidir.

Güvenlik ve Diğer Politikalar: 18 yaşından küçük çocuklar Almanya'ya gidebilmek için ailesi tarafından onaylanmış bir izin belgesine sahip olmalıdır. Eğer çocuğun bir ebeveyni yoksa, bu izin belgesi, diğer bir ebeveyn tarafından imzalanmış bir izin mektubu olmalıdır. Bu mektubun, çocukların Almanya'ya giriş ve çıkış tarihleri, tatil süresi ve diğer ayrıntıları içeren bir geçerli pasaport fotokopisi ile birlikte olması gerekir.

Vize İşlemleri: 18 yaşından küçük çocuklar Almanya'ya vize almak için, vize için gerekli olan bütün belgelerin eşliğinde başvuruda bulunmalıdır. Ayrıca, çocukların vize almak için Almanya vize merkezine gitmeleri gerekebilir.

Çocukların Kalacağı Yer: 18 yaşından küçük çocukların Almanya'da kalacağı yer hakkında da belirli kurallar bulunmaktadır. Çocukların Almanya'da kalması için, ebeveynleri tarafından onaylanmış ve geçerli bir konaklama belgesi sunmaları gerekir.

Sonuç: 18 yaşından küçük çocuklar Almanya'ya gidebilirler, ancak çocukların Almanya'ya giriş için gerekli olan tüm belgelere sahip olmaları gerekir. Ayrıca, çocukların Almanya'da kalması için ebeveynleri tarafından onaylanmış bir konaklama belgesi de sunmaları gerekir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü