18k altın kaplama ne demek

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,414
147
62
Merhaba,

18k altın kaplama hakkında bilgi sahibi olabilecek herkese selamlar. Ben 18k altın kaplama hakkında bir şeyler öğrenmek istiyorum. Belki de 18k altın kaplama ne demek olduğunu bilen bazı arkadaşlar burada olabilir.

18k altın kaplama ne demek? Bu bir parça altının kalın bir katmanla kaplanması anlamına geliyor mu? Ya da bu terim bir metalin kaplanmasının ne anlama geldiğiyle ilgili bir ifade mi? Ayrıca kaplanan metalin türü ne olabilir?

Ayrıca, 18k altın kaplama gümüş, bakır, bronz gibi diğer metaller gibi mi yapılıyor? 18k altın kaplama işlemi nasıl yapılıyor? Kalınlık ne kadar olmak zorunda? 18k altın kaplama işleminden sonra ürünlerin ömrü ne kadar sürer? Günlük kullanımda 18k altın kaplama ürünlerin bakımı nasıl olmalı?

Benim bu sorularıma cevap verecek herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
18k Altın Kaplama Ne Demek?

18k altın kaplama, çok ince bir altın tabakanın bir dış yüzeyi üzerine uygulanmasıyla elde edilen bir yöntemdir. Altın kaplama, daha az maliyetli gümüş ya da başka bir metale tabaka olarak uygulanabilir. Altın kaplama, yüksek kaliteli ve parlak bir görünüm sağlayan kalıcı bir çözüm olup, çoğu zaman gümüş ya da başka bir metalden daha kolay temizlenebilir ve daha uzun süre dayanıklıdır.

18k Altın Kaplama Nasıl Yapılır?

18k altın kaplama, çoğu zaman elektro-galvanik yöntemler aracılığıyla yapılır. Bu yöntem, bir altın çözeltisinin bir dış yüzeye uygulanmasını ve daha sonra o yüzeyi elektrik akımı ile çalıştırarak altın tabakasının ortaya çıkmasını içerir. 18k altın kaplama, herhangi bir dış yüzeyi kaplamak için kullanılabilir; ancak bu yöntem çoğu zaman bijuteri ve çeşitli takılar ya da diğer metal parçalar için kullanılır.

18k Altın Kaplama Ne Kadar Sürer?

18k altın kaplama, kişinin uyguladığı yönteme bağlı olarak değişebilir. Elektro-galvanik yöntemler, çoğu zaman birkaç saat içinde tamamlanabilir. Diğer yöntemler ise, kişinin kullandığı malzemeye ve uyguladığı tekniğe bağlı olarak daha uzun sürebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)