2 dünya savaşında ne kadar Alman öldü

ayes

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,373
140
62
Merhaba, ben 2. Dünya Savaşı’nda Almanlar tarafından öldürülenlerin sayısını öğrenmek istiyorum. Bu konu hakkında kimse bilgi sahibi olabilir mi? 2. Dünya Savaşı'nda ölenlerin sayısı üzerine yapılan tahminler arasında 20 milyon ile 30 milyon arası bir aralık vardır. Bu aralığın içinde Almanlar tarafından öldürülenlerin sayısını öğrenmek istiyorum. Bilgili olanlar yardımcı olabilirler mi? Adımın öğrenmek istediğim şey sadece Almanlar tarafından öldürülenlerin sayısı. Özellikle bu konuda çalışmaları olan kişilerin ya da araştırmacıların görüşlerini öğrenmek istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz? Varsa bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,296
1,256
112
2 Dünya Savaşında Alman Ölüm Sayısı

2 dünya savaşı, tarihin en kanlı ve yıkıcı savaşlarından biridir. İki dünya savaşı arasında, özellikle Almanya'nın ölüm sayısı oldukça fazladır. Bu makalede, 2 dünya savaşında Alman ölüm sayısı üzerinde duracağız.

2 Dünya Savaşında Alman Ölüm Sayısının Tespiti

2 Dünya Savaşı sırasında, Almanya'nın ölüm sayısının tespiti oldukça zordur. 2. Dünya Savaşı sırasında, Almanya'da çok sayıda insan öldürülmüş ve çok sayıda insan öldürülmüştür. Ayrıca, Almanya'daki çoğu ölüm, savaşın bitmesinden sonra kaydedilmiştir.

Birleşmiş Milletler'in ölüm oranlarına göre, 2. Dünya Savaşı sırasında 8.2 milyon Alman ölmüştür. Bununla birlikte, birçok uzman, bu sayının daha yüksek olması ihtimaline işaret etmektedir. Bu rakam, savaş sırasında ve savaşın sona ermesinden sonra meydana gelen ölümleri içeriyor ancak bu rakam tahmin edilen ölümleri de kapsamamaktadır.

2 Dünya Savaşı Sırasında Meydana Gelen Diğer Ölümlerin Sayısı

2. Dünya Savaşı sırasında, Almanya ve çevresinde çok sayıda insan ölmüştür. Almanya'da, özellikle Nazi rejiminin uyguladığı politikalar nedeniyle, çok sayıda Yahudi, Sinti ve Roma öldürülmüştür. Ayrıca, Almanya'nın, özellikle Polonya, Çekoslovakya ve Rusya'da meydana gelen ölümleri de dahil edildiğinde, 2. Dünya Savaşı sırasında meydana gelen ölümlerin sayısı oldukça yüksek olabilir.

Sonuç

2. Dünya Savaşı sırasında Almanya'da meydana gelen ölümlerin sayısı, Başarılı Milletler'in ölüm oranlarına göre 8.2 milyon olarak tahmin edilmektedir. Bununla birlikte, bu sayının daha yüksek olması muhtemeldir. 2. Dünya Savaşı sırasında, Nazi rejiminin uyguladığı politikalar nedeniyle, çok sayıda Yahudi, Sinti ve Roma öldürülmüştür. Ayrıca, Almanya'nın, özellikle Polonya, Çekoslovakya ve Rusya'da meydana gelen ölümleri de dahil edildiğinde, 2. Dünya Savaşı sırasında meydana gelen ölümlerin sayısı oldukça yüksek olabilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)