2 dünya savaşını kim başlattı

Esrarengiz

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,315
97
47
Merhaba arkadaşlar,
2 Dünya Savaşını kim başlattı sorusuna cevap arıyorum. Savaşın başlangıcını açık bir şekilde anlamak istiyorum. Yakın tarihte okuduğum kitaplardan ve internetten araştırdığım bilgilere göre, II. Dünya Savaşının başlangıcının Nazi Almanyası ile çatışmalarla başladığını öğrendim. Ancak, savaşın başlangıcının hangi olaylarla bağlantılı olduğu hakkında net bir cevap alamadım.

Bununla ilgili, sizin de deneyimlerinizi ve görüşlerinizi öğrenmek istiyorum. İkinci Dünya Savaşının başlangıcında hangi olayların etkili olduğu ve bu savaşı başlatanın kim olduğu hakkında açıklayıcı bilgiler verebilir misiniz? Size çok şey borçlu olacağım. Lütfen yardım edin. Teşekkürler.

• Sad
Reactions: Serpil

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
2 Dünya Savaşını Kim Başlattı?

2 dünya savaşı, tarihteki en kötü trajedilerden biridir. Bir çok ülke ve insanın ölümünden sonra, savaşın başlatanının kim olduğunu merak ediyoruz.

2 Dünya Savaşının Başlatıcısı: Almanya

2 dünya savaşının başlatıcısı Almanya'dır. Almanya, 1939'da Nazi Partisi tarafından yönetilmekteydi. Nazi Partisi, Avrupa'nın tarihinde görülmemiş bir şekilde anti-semitizmi teşvik etmişti. Almanlar, Polonya'yı işgal etmeye başladıklarında, savaşın başlamasına neden oldular.

İkinci Dünya Savaşının Başlatıcısı: Japonya

Japonya, 2. Dünya Savaşı'nın başlatıcısı olarak kabul edilir. Japonya, 1941'de Pearl Harbor'u işgal etti ve ABD'nin savaşa girmesine neden oldu. Japonya'nın 2. Dünya Savaşı'na girmesi, Çin ve Avustralya'yı da savaşa çekti.

2. Dünya Savaşının Başlatıcısı: İtalya

İtalya, 2. Dünya Savaşı'nın başlatıcısı olarak kabul edilir. İtalya, 1940'da Fransa'yı işgale başladı ve bu, 2. Dünya Savaşı'nın başlangıcını oluşturdu. İtalya, Hitler'in savaşı desteklemesiyle daha da güçlenmişti.

2. Dünya Savaşının Başlatıcısı: Rusya

Rusya, 2. Dünya Savaşı'nın başlatıcısı olarak kabul edilir. Nazi Almanyası, 1941'de Rusya'yı işgal etti ve bu, 2. Dünya Savaşı'nın başlangıcını oluşturdu. Rusya, Hitler'in savaşı desteklemesiyle daha da güçlenmişti.

2 Dünya Savaşının Sonuçları

2. Dünya Savaşı, tarihteki en büyük çatışmadır. 2. Dünya Savaşı, 50 milyon insanın ölümüne sebep olmuştur. Savaş, ülkelerin topraklarının işgal edilmesi, iktisadi çöküntüleri ve nükleer silahların kullanılmasının yol açtığı yıkımlarla sonuçlanmıştır. 1945'de, savaşın galibi, İngiltere, Fransa, Sovyetler Birliği ve ABD'nin teşkil ettiği müttefiklerdi.

2 dünya savaşını başlatan ülkeler Almanya, Japonya, İtalya ve Rusya'dır. Savaşın sonuçları, çok kötü trajedilerin oluşmasına, çok sayıda insanın ölümüne ve katliamların gerçekleşmesine neden oldu. 2. Dünya Savaşı'nın insanlık için ne öğrettiğini anlamak için, bu trajedinin nedenlerini ve sonuçlarını anlamamız gerekmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)