2 yıllık İngiltere vizesi ne kadar

kelekci

Tanınmış Üye
BaYaN
6 Kas 2020
1,344
95
47
Merhaba herkese! Ben 2 yıllık İngiltere vizesi ne kadar ödemeniz gerektiğini öğrenmek istiyorum. İngiltere vizesi ücretleri hakkında pek fazla bilgiye sahip değilim. Biraz yardım edebilecek arkadaşlar olur mu?

Bu konuda yardımcı olup, ne kadar ödemem gerekiyor bilgisi verebilecek herhangi bir arkadaşımın olup olmadığını merak ediyorum. İngiltere vizesi için ücret ödemek zorunda mıyım? Bu ücret ne kadar? Bu ücret İngiltere vizesi başvurusu yaptığımda ödenecek mi yoksa ülkeye giriş yaptığımda mı ödenecek? Ücreti ödemek için ne gibi seçeneklerim olacak?

Ayrıca, 2 yıllık İngiltere vizesi almak için ne gibi belgelerin gerekli olduğunu, vize başvurusu yapmak için ne gibi uygulamaların yapılması gerektiğini ve vize alım sürecinin ne kadar sürdüğünü öğrenmek istiyorum.

Herkese çok teşekkür ederim! Yardımlarınız için çok minnettar olacağım.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,828
1,256
112
2 Yıllık İngiltere Vizesi Ne Kadar?

Birçok insan İngiltere’ye uzun süreli vize için başvuruda bulunmaktadır. İngiltere’ye vize başvurusu için en popüler vize türü 2 yıllık vizedir. İngiltere’ye 2 yıllık vize için ne kadar ödeme yapmanız gerekiyor? İşte bu yazıda 2 yıllık İngiltere vizesinin ne kadar olduğuna dair cevabı bulacaksınız.

Vize Başvurusu Ücretleri

Vize başvurusu yaparken ödeme yapılması gerekir. İngiltere’ye 2 yıllık vize için ödenecek ücret 500 Avro'dur. Bu ücret, vize başvurusuyla birlikte alınacak diğer hizmetler için de geçerlidir. Ayrıca, İngiltere’ye vize almak için başvuruda bulunan kişinin ülkesine göre ek ücretler de ödenebilir.

Vize Başvurusu Süreci

Vize başvurusu için, başvuru sahibinin İngiltere vizesi için gerekli olan tüm belgeleri toplaması gerekir. Bunlar arasında, başvuru sahibinin kimliği ile ilgili belgeler, geçmiş vize ve seyahat durumu hakkında bilgi, başvuru sahibinin ülkesindeki gelir durumu ve başvuru sahibinin İngiltere’ye seyahat durumu hakkındaki niyeti belirtmesi gereken bir mektup da bulunmaktadır.

Vize İşlemleri Süresi

İngiltere’ye vize başvurusu yapıldıktan sonra, başvuru sahibi vize işlemleri süresi hakkında beklemek zorundadır. İngiltere’ye vize başvuruları genellikle 3-5 iş günü içinde işlenir. Bazı özel durumlarda, bu süre daha da uzayabilir.

Sonuç

İngiltere’ye 2 yıllık vize almak için vize başvurusu yapmak gerekmektedir. Vize başvurusu sırasında başvuru sahibinin 500 Avro ödemesi gerekmektedir. Ayrıca başvuru sahibinin ülkesine göre ek ücretler de ödenebilir. İngiltere’ye vize başvurusu genellikle 3-5 iş günü içinde işlenir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)