2023 askerlik celp dönemleri hangi aylar

Caesar

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,423
132
62
Merhaba,

2023 askerlik celp dönemlerinin hangi aylar olduğunu öğrenmek istiyorum. Yaklaşık iki yıl içinde askerlik hizmetim için hazır olmalıyım, bu nedenle bu bilgiyi öğrenmek istiyorum.

Askerlik hizmetim için gerekli bilgileri bulabilmek için, bu konudaki deneyimli kişilerden yardım istiyorum. 2023 askerlik celp dönemlerinin hangi aylar olduğunu öğrenmek için hangi kaynakları kullanmam gerektiğini ve nelere dikkat etmem gerektiğini öğrenmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilecek herhangi bir kişi veya kaynak var mı? Ayrıca, bu tür bilgileri bulmak için kullanabileceğim diğer kaynaklar nelerdir?

Askerlik hizmetim için hangi tarihlerde hazır olmam gerektiğini öğrenmek için çok önemli bir konu olduğundan, bu bilgiyi en kısa zamanda öğrenmek istiyorum. Yardımınız için çok teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,962
1,159
112
2023 Askerlik Celp Dönemleri Hakkında

2023 yılında askerlik hizmeti yapmak için celp dönemleri belirlenmiştir. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan Askerlik Hizmeti Yerine Getirme Yönetmeliği'ne göre, 2023 yılında askerlik hizmeti yapmak için 6 farklı celp dönemi belirlenmiştir. Aşağıda, bu 6 celp döneminin tarihleri ve kapsadıkları aylar açıklanmıştır.

2023 Askerlik Celp Dönemleri ve Kapsadıkları Aylar

1. Celp Dönemi: 10 Şubat 2023 ile 10 Nisan 2023 arasında yer almaktadır.

2. Celp Dönemi: 10 Mayıs 2023 ile 10 Temmuz 2023 arasında yer almaktadır.

3. Celp Dönemi: 10 Ağustos 2023 ile 10 Ekim 2023 arasında yer almaktadır.

4. Celp Dönemi: 10 Kasım 2023 ile 10 Ocak 2024 arasında yer almaktadır.

5. Celp Dönemi: 10 Şubat 2024 ile 10 Nisan 2024 arasında yer almaktadır.

6. Celp Dönemi: 10 Mayıs 2024 ile 10 Temmuz 2024 arasında yer almaktadır.

Görüldüğü gibi, 2023 yılında askerlik hizmeti yapmak için 6 farklı celp dönemi belirlenmiştir ve bu celp dönemleri Şubat, Mayıs, Ağustos, Kasım, Şubat ve Mayıs ayları arasında yer almaktadır. Bu celp dönemleri arasından, 2023 yılında askerlik hizmeti yapmak isteyenlerin seçim yapma şansı olacaktır. Her biri kendisine göre avantajlar ve dezavantajlar içeren bu celp dönemlerinden, gerekli bilgi ve desteği alarak en uygun olanını seçerek askerlik hizmetini yerine getirebilirler.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)