21 yaş büyük mü

poliyana

Yeni Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,296
132
2
İstanbul
Merhaba arkadaşlar! Ben 21 yaşındayım ve bu yaş bana yeterli geliyor, fakat bazen kendimi gerçekten 21 yaşından büyük hissediyorum. Özellikle ailemle ilgili konularda hissettiğim bu duygular çoğu zaman güçlü oluyor. Sanırım bu konuda kendimi küçük hissediyorum. Bu konuda size danışmak istiyorum, şu anda 21 yaşındayken gerçekten 21 yaşından büyük hissetmek normal mi? Bu hisleri nasıl aşarım? 21 yaşının ne gibi avantajları ve dezavantajları var? Yaşıma uygun davranışları nasıl benimserim? Yardımınız için çok teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,885
1,159
112
21 Yaş Büyük Mü?

Bir çoğu insan çevresindeki arkadaşları, akranları, okul arkadaşları veya iş arkadaşları ile yaş ile ilgili konuşur. Gerçek şu ki, tüm bu insanlar aynı yaşta olmak zorunda değildir. 21 yaşın üstünde olan bir kişi genellikle 21 yaşından büyük olarak görülür. Bu durumda, 21 yaş büyük mü diye sormak doğal olarak ortaya çıkar.

Yaşının Önemi Nedeniyle 21 Yaş Büyük Olmak

21 yaşının önemi nedeniyle 21 yaş büyük olmak bir avantajdır. 21 yaşını dolduran herkes, alkollü içkileri satın alma hakkına sahiptir. Alkol satın alma hakkının yanı sıra, 21 yaşını dolduran kişiler güvenlik kartı alma, araba sürme ve silahları satın alma yetkisine de sahiptir. Dahası, 21 yaşını dolduran kişiler, otellerde konaklama hakkına da sahiptir.

Yaşın Büyük Olmasının Dezavantajları

21 yaşın büyük olmasının dezavantajları da vardır. Örneğin, 21 yaşını dolduran bazı kişiler kredi almak için daha fazla güvence isteyebilir. 21 yaşını dolduran kişilerin çoğu zaman kurallara ve düzenlere uymaları gerekebilir. Ayrıca, 21 yaşını dolduran kişiler sık sık kendi yaşının önemini anlamaları ve kabul etmeleri gerekebilir.

21 Yaş Büyük Mü Sonuç

Kısacası, 21 yaş büyük mü sorusuna cevap verecek olursak, evet, 21 yaş büyük anlamına gelir. 21 yaşını dolduran kişilerin alkol alma ve araba sürme gibi çeşitli hakları vardır. Aynı zamanda, 21 yaşını dolduran bazı kişilerin kredi almak için daha fazla güvence istemeleri ve kurallara ve düzenlere uymaları gerekebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)