28 meslek grubu nedir

SeSSiZBeKCi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,306
111
17
Merhaba,

Ben 28 meslek grubu hakkında bilgi almak istiyorum. İnternette bu konu hakkında biraz araştırdım ama detayları öğrenmek için yardıma ihtiyacım var. Belki de bazılarınızın bu konuda deneyiminiz var ve beni doğru yönlendirebilirsiniz.

28 meslek grubu hakkında çok fazla bilgim yok. Ancak, bu mesleklerin ne kadar çeşitli olduğunu ve çalışanların çeşitli konularda çalışmalar yapabileceğini anlıyorum.

Bu mesleklerin arasında çoğu insanın aklında şu anda olanlardan başka hangi meslekleri kapsadığını öğrenmek istiyorum. Bu meslekler arasında herhangi bir sınıflandırma var mı? Bu meslekler arasında en çok para kazanılanlar hangileri?

Çalışanlar bu meslekleri öğrenmek için ne yapmalı? Eğitim gerekli mi? Bu mesleklerin ne kadar çok istihdam sağladığını öğrenmek istiyorum.

Bu meslekler hakkında arzu ettiğim bilgileri edinmek için herhangi bir kaynak veya kaynakları önerir misiniz? Herhangi bir öneriniz varsa çok memnun olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
28 Meslek Grubu Nedir?

Meslekler, insanların belli bir alanda uzmanlaşarak çalışmalarını yürüttükleri faaliyetlerdir. Meslekler, çalışanların kariyerlerini özelleştirmelerine yardımcı olur. Mesleklerin ne kadar çeşitli olacağına bağlı olarak, çalışanlar birçok farklı meslek grubu arasından seçim yapabilirler. İşverenler de, çalışanların kendilerinin ihtiyaç duyduğu becerilere sahip olmalarını ve onlara daha fazla değer katma potansiyeline sahip olmalarını sağlamak amacıyla, bu meslek grupları arasından seçim yapabilir.

28 Meslek Grubu Nelerdir?

İşverenlerin işlerinin gereksinimlerini karşılamak için, çalışanlarının arasında çeşitli meslek gruplarının yer alması gerekir. İşverenler, çalışanlarının bu meslek grupları arasından seçim yapabilecekleri 28 ayrı meslek grubu arasından seçim yapabilirler.

Meslek Grupları:

1. Yönetici ve Yönetici Asistanları
2. Yönetici Destek Personeli
3. Teknik Personel
4. Satış ve Pazarlama Personeli
5. Finans ve Muhasebe Personeli
6. İdari Personel
7. Hizmet Sektörü Personeli
8. İş ve Personel Yönetimi Personeli
9. Müşteri Hizmetleri Personeli
10. Büro Personeli
11. Mühendisler
12. İş Takım Yöneticileri
13. Danışmanlar
14. Ar-Ge Personeli
15. İşletme Yöneticileri
16. Satınalma Personeli
17. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları
18. Tasarım Personeli
19. İnsan Kaynakları Personeli
20. Proje Yöneticileri
21. Sosyal Hizmet Uzmanları
22. Üretim Personeli
23. Yerel Yönetim Personeli
24. İletişim Uzmanları
25. İstatistik Uzmanları
26. Gezgin Uzmanları
27. Eğitim Uzmanları
28.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)