35 meslek grubu nedir

BeyinHucreleri

Tanınmış Üye
BaY
2 Nis 2023
1,278
98
47
Merhaba tüm forum kullanıcıları!

35 meslek grubu nedir? sorusunu sormak istiyorum. Bu meslekler nelerdir? Eğer bilginiz varsa, lütfen paylaşın. Bu meslekleri araştırmak ve öğrenmek istiyorum, çünkü bu mesleklerin her biri hakkında fikir sahibi olmak istiyorum.

Bu mesleklerin hangi alanlarda çalıştıklarını, bu mesleklerin kariyer yolu hakkında öğrenmek istiyorum. Bu mesleklerin ne kadar kazandıklarını, iş imkanlarını ve çalışma koşullarını öğrenmek istiyorum. Ayrıca bu mesleklerin hangi ülkelerde mevcut olduklarını ve ülkeler arası farklılıklarını da öğrenmek istiyorum.

Lütfen bu meslekler hakkında bilgi verecek herkesten yardım istiyorum. Bu konu hakkındaki fikirlerinizi ve meslekler hakkında bilgilerinizi paylaşır mısınız?

Teşekkür ederim.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
35 Meslek Grubu Nedir?

Bu makalede, 35 meslek grubunu ve bu gruplara ilişkin temel bilgileri inceleyeceğiz. 35 meslek grubu, Avrupa İşgücü Piyasasında kullanılan sınıflandırma sistemidir. Bu sınıflandırmada, çalışma alanı açısından aynı veya yakın temel yetenekleri gösteren meslekler bir araya getirilmiştir. Bu sınıflamada 35 meslek grubu vardır ve her grubun alt grubları vardır.

35 Meslek Grubu Nelerdir?

35 meslek grubu, Genel İşgücü Piyasasının Sınıflandırma Sistemi tarafından tanımlanan 35 meslek grubunu içerir. Her grupta, aynı veya yakın becerilere sahip meslekler bulunur. İşgücü Piyasası Sınıflandırma Sistemi'ne göre, 35 meslek grubu şunlardır:

1. Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik Uzmanları
2. Sağlık ve Sosyal Hizmet Uzmanları
3. Yönetici ve Yönetici Desteği Uzmanları
4. Akademisyenler ve Eğitim Uzmanları
5. Sanat, Tasarım ve Medya Uzmanları
6. İdari ve Yönetim Uzmanları
7. İşletme ve Ekonomi Uzmanları
8. İnsan İlişkileri Uzmanları
9. İşletme ve Yönetim Uzmanları
10. Finans Uzmanları
11. İşletme ve Yönetim Uzmanları
12. İnsan Kaynakları Uzmanları
13. İşletme ve Yönetim Uzmanları
14. Teknik Uzmanlar
15. Müşteri Hizmetleri Uzmanları
16. Mühendislik Uzmanları
17. İşletme ve Yönetim Uzmanları
18. Sanayi ve Ticaret Uzmanları
19. Vergi Uzmanları
20. Yatırım Uzmanları
21. Mali Analistler
22. Personel Uzmanları
23. Teknik Uzmanlar
24. Yönetim Uzmanları
25. İşletme ve Yönetim Uzmanları
26. İdari Uzmanlar
27. İstatistik Uzmanları
28. İnşaat Uzmanları
29. İnşaat Mühendisleri
30. Su Kaynakları Uzmanları
31. Teknik Uzmanlar
32. İşletme ve Yönetim Uzmanları
33. İstatistik Uzmanları
34. Ulaşım Uzmanları
35. İşletme ve Yönetim Uzmanları

35 Meslek Grubunun Faydaları Nelerdir?

35 meslek grubu, Avrupa İşgücü Piyasasının Sınıflandırma Sistemi tarafından kullanılan sınıflandırma sistemidir. Bu sınıflandırma, çalışma alanı açısından benzer becerilere sahip meslekleri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bu sınıflandırmada, çalışanların kendi alanlarındaki gelişmeleri takip etmeleri ve kendilerini sınıflandırmaya uygun olarak geliştirmeleri mümkün hale gelmektedir. Ayrıca, bu sınıflandırma sistemi, çalışma alanındaki becerilerini geliştirmek isteyen insanların çalışma alanlarına uygun eğitim ve kursları takip etmesine ve iş alanlarındaki becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktadır.

Sonuç

35 meslek grubu, Avrupa İşgücü Piyasasının Sınıflandırma Sistemi tarafından kullanılan sınıflandırma sistemidir. Bu sınıflandırma, çalışma alanı açısından benzer becerilere sahip meslekleri bir araya getirmeyi amaçlamaktadır. Bu sınıflandırmada, çalışanların kendi alanlarındaki gelişmeleri takip etmeleri ve kendilerini sınıflandırmaya uygun olarak geliştirmeleri mümkün hale gelmektedir. 35 meslek grubu, çalışanların ve iş sahiplerinin çalışma alanındaki becerilerini geliştirmelerine ve çalışma alanında kariyer gelişimlerini planlamalarına yardımcı olmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)