4 4 4 eğitim sistemi hangi kanun

BaharYagmuru

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,287
118
47
Adana
Merhaba,

4 4 4 eğitim sistemi hangi kanun tarafından düzenleniyor? Bu eğitim sistemi hakkında bilgim mevcut değil ve bu konu hakkında güncel bir bilgiye ihtiyacım var.

4 4 4 eğitim sistemi, özellikle müfredat, öğretim yöntemleri, öğrenci ve öğretmen sayısı gibi konularda ülkemizin çeşitli bölgelerinde uygulanmakta olan bir eğitim sistemi. Sistemin, mevcut kanun ve yönetmelikler çerçevesinde nasıl düzenlendiğini öğrenmek istiyorum.

Bu konuda bilgi sahibi olanların önerilerini bekliyorum. Mevcut kanun ve yönetmelikleri paylaşırsanız çok sevinirim. Tüm bilgi ve önerileriniz için öncelikle teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
4 4 4 Eğitim Sistemi Hangi Kanun İle Belirleniyor?

4 4 4 eğitim sistemi, öğrencilerin karne notlarının hesaplanmasında kullanılan bir sistemdir. Bu sistem, öğrencilerin başarılarına göre değerlendirilmesini sağlar. Çoğu ülkede, üniversiteye girmeye hak kazanmak için puan almak için öğrencilerin 4 4 4 eğitim sistemine uygun olarak notlandırılması gerekmektedir. 4 4 4 eğitim sistemi, hangi kanunla belirleniyor?

4 4 4 Eğitim Sistemi Kanunu

4 4 4 eğitim sistemi, Türkiye Cumhuriyeti'nde öğretim hizmetleri hakkında Yükseköğretim Kanunu'nun (YÖK) 44. maddesi ile belirlenmiştir. YÖK 44. maddesi, öğrencilerin karne notlarının hesaplanmasında kullanılan 4 4 4 eğitim sisteminin özelliklerini ve kriterlerini belirler.

4 4 4 Eğitim Sisteminin Özellikleri

4 4 4 eğitim sisteminin temel özelliği, öğrencilerin dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda alacakları not ortalamalarının belirlenmesidir. 4 4 4 eğitim sistemi, Türkiye'deki üniversitelerin karne notlarının belirlenmesi için kullanılan en yaygın sistemdir. 4 4 4 eğitim sistemi, öğrencilerin derslerini başarıyla tamamlamaları durumunda alacakları notların üç farklı kategoride değerlendirilmesini sağlar. Dersler, AA, BA ve BB notlarını alarak değerlendirilir.

4 4 4 Eğitim Sisteminin Avantajları

4 4 4 eğitim sistemi, öğrencilerin başarılarının daha adil bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. Diğer eğitim sistemlerinden farklı olarak, 4 4 4 eğitim sistemi öğrencilere daha fazla özgürlük ve kontrol sağlar. Öğrenciler, dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda daha yüksek notlar alabilirler. Ayrıca, 4 4 4 eğitim sistemi, üniversitelerin öğrencilerin başarılarını daha gerçekçi bir şekilde değerlendirmesini sağlar.

4 4 4 Eğitim Sisteminin Dezavantajları

4 4 4 eğitim sisteminin en önemli dezavantajı, öğrencilerin dersleri bir konuda kesin olarak başarılı olmalarını istemesidir. Öğrencilerin dersleri konusunda başarılı olmalarının yanı sıra, dersleri başarıyla tamamlamaları da gerekir. Ayrıca, 4 4 4 eğitim sistemi, öğrencilerin dersleri konusunda çok fazla zaman ve emek harcamasını gerektirebilir.

Sonuç

4 4 4 eğitim sistemi, öğrencilerin dersleri başarıyla tamamlamaları durumunda alacakları notların üç farklı kategoride değerlendirilmesini sağlar. 4 4 4 eğitim sistemi, Türkiye Cumhuriyeti'nde öğretim hizmetleri hakkında Yükseköğretim Kanunu'nun (YÖK) 44. maddesi ile belirlenmiştir. 4 4 4 eğitim sistemi, öğrencilerin başarılarının daha adil bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. Ancak, 4 4 4 eğitim sistemi, öğrencilerin dersleri bir konuda kesin olarak başarılı olmalarını istemesi ve dersleri başarıyla tamamlamalarını gerektirmesinin yanı sıra, öğrencilerin dersleri konusunda çok fazla zaman ve emek harcamasını gerektirebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)