417 puanla hangi liseye gidilir

Zorro

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,401
136
62
Merhaba! 417 puanla hangi liseye gidileceği hakkında bilgim olmadığı için size yardım için bu konuyu açtım. 417 puanla hangi liseye gidilebileceğini merak ediyorum. Ayrıca, bu puanla hangi okulların kabul edeceğini de öğrenmek istiyorum. Bu konuda lütfen beni bilgilendirin. Ne kadar bilgi ve öneri ederseniz memnun olurum.

• Like
Reactions: PusulaKahve

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
417 Puanla Hangi Liseye Gidilir?

Bu sorunun cevabını sizlere sunmak için konuya göz atmalıyız. Türkiye'de okul sistemi, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen standartlara göre belirlenmektedir. Özellikle lise seviyesinde okul seçimi yaparken öğrencilerin almış olduğu puanlar önemli bir etken oluşturmaktadır. Özellikle üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere 417 puanla hangi liseye gidilebileceği ve hangi liselerin tercih edilebileceği hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

417 Puanla Ne Tür Liselere Gidilir?

417 puanla özellikle özel liselerin bir kısmına gidilebilecektir. Bu liselerin çoğu özel okul olmakla beraber kamu liselerinin bir kısmı da bu puana sahip öğrencilere kapılarını açmaktadır. Özellikle Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde, 417 puanla özel liselerin bir kısmının yanında kamu liselerinden de tercih edilebilir.

417 Puanla Hangi Kamu Liselere Gidilebilir?

417 puanla tercih edilebilecek kamu liselerinin listesi oldukça uzun olmakla beraber, bu liselerin kimlikleri şu şekildedir;

- Ankara Fen Lisesi

- Adana Fen Lisesi

- İzmir Fen Lisesi

- Eskişehir Fen Lisesi

- İstanbul Fen Lisesi

- Kocaeli Fen Lisesi

- Samsun Fen Lisesi

- Bursa Fen Lisesi

- Gaziantep Fen Lisesi

- Kayseri Fen Lisesi

- Malatya Fen Lisesi

- Diyarbakır Fen Lisesi

- Konya Fen Lisesi

417 Puanla Hangi Özel Liselere Gidilebilir?

417 puanla tercih edilebilecek özel liselerin listesi oldukça uzun olmakla beraber, bu liselerin kimlikleri şu şekildedir;

- Sainte Pulchérie Lisesi (İstanbul)

- İstanbul Erkek Lisesi (İstanbul)

- Galatasaray Lisesi (İstanbul)

- Üsküdar Amerikan Lisesi (İstanbul)

- Beykent Lisesi (İstanbul)

- İstanbul Lisesi (İstanbul)

- TED Ankara Koleji (Ankara)

- TED İstanbul Koleji (İstanbul)

- Doğuş Lisesi (İstanbul)

- Türk Kızılay Lisesi (Ankara)

- İstanbul Kültür Lisesi (İstanbul)

Sonuç

417 puanla hangi liseye gidilebileceği hakkında özet olarak, özellikle özel liselerin bir kısmına ve kamu liselerinin bir kısmına gidilebileceği söylenebilir. Bu liselerin listesi uzun olmakla beraber, özellikle çok sayıda özel liseyle tercih edilebilir. Öğrencilerin bu liseler arasından en uygun olanı seçip, kendilerine en uygun eğitim ortamını sağlayabilecekleri söylenebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)