62 puanla zabıta olunur mu

BombaciMulayim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,262
104
0
Merhaba,

Ben zabıta olmak istiyorum ve son sınavda 62 puan aldım. Bu, zabıta olmak için yeterli bir puan mı? Yani, 62 puanla zabıta olunur mu? İş başvurumu yapabilir miyim?

Birçok arkadaşım zabıta olmak istiyor ve bu sınavda 62 puan alanların olduğunu duydum. Benim sınav sonuçlarım yeterli mi? Bir söylentiye göre, zabıta olmak için 62 puan almak gerekiyor. Lütfen bana bu konuda yardım edin. Bu konuda bilgili olan ve bu işe başvuru yapan herkesin paylaşacağı bilgilerinizi çok önemsiyorum.

Teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,491
1,159
112
62 Puanla Zabıta Olunur Mu?

Türkiye'de Zabıtaya Giriş Şartları çok açık biçimde belirtilmiştir. Zabıtaya girmek isteyen adaylar; 65 puanla veya daha yüksek puanla Sınavını başarıyla geçmeli ve arkadan üçüncü sırayı almalıdır. Ancak, Zabıta alımında, 62 puanla da zabıta olunabileceğinin iddia edildiği gözlenmektedir. Bu noktada, 62 puanla zabıta olunur mu? sorusunu cevaplamak önemlidir.

Kanunlar ve Yönetmelikler

Türkiye'de Zabıtaya Giriş Şartları Yönetmeliği, zabıtaya giriş şartlarını açık biçimde belirtmektedir. Zabıtaya girmek isteyen adayların; 65 puanla veya daha yüksek puanla Sınavını başarıyla geçmeli ve arkadan üçüncü sırayı almalıdır. Buna rağmen, 62 puanla zabıta olunabileceği iddia edilmektedir.

62 Puanla Zabıta Olunur Mu?

Herhangi bir kanun veya yönetmelikte 62 puanla zabıta olunabileceğinin belirtilmediği göz önüne alındığında, bu iddianın doğru olmadığı anlaşılmaktadır. 62 puanla zabıta olunması, kanun ve yönetmeliklerin çiğnenmesi anlamına gelir. Bu nedenle, 62 puanla zabıta olunur mu? sorusuna cevap olarak, hayır diyebiliriz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)