7 sanat olarak kabul edilen nedir

kalpbahcesi

Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,346
111
17
Merhaba,

Benim 7 sanat olarak kabul edilen nedir? hakkında sorularım var. Sanat alanında uzman olan biri olarak, 7 sanat olarak kabul edilenlerin ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Bunların resim, heykel, mimari, edebiyat, müzik, tiyatro ve sinema olup olmadığını merak ediyorum.

Bu konuda kimse bilgi sahibi olup yardım edebilir mi? Lütfen, 7 sanat olarak kabul edilenlerin ne olduğu konusunda bana yardım eder misiniz? Size çok teşekkür ederim. Ayrıca, hangi sanatların bu kategoride olup olmadığını ve bu konuda daha fazla bilgi edinmek için ne yapmam gerektiği hakkında da önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
7 Sanat olarak Kabul Edilen Nedir?

Kültür ve tarihte tarihsel olarak kabul edilen 7 sanat olarak adlandırılmıştır. Bu sanatlara şunlar dahildir: resim, heykel, müzik, söz, edebiyat, tiyatro ve sinema. Bu sanatlara uygulanan estetik kurallar ve çalışma teknikleri, çoğu zaman sanatçının neyi ifade etmek istediğini ve nasıl ifade etmek istediğini göstermektedir.

Resim

Resim, bir tür sanat çalışmasıdır ve ressamlar, çizimleri, fotoğrafları veya diğer görsel çalışmalarını kullanarak heykel veya diğer resim sanatçıları tarafından oluşturulmuş elleriyle çalışmalar yaratır. Resim sanatı çoğu zaman gözlem, hayal gücü, teknik ve estetik anlayışı da kullanır.

Heykel

Heykel, sanatçıların kullandıkları malzemelerle 3 boyutlu yapılar yaratma sanatıdır. Heykeltraşlar, kum, taş, metal, ahşap veya çimento gibi malzemeleri kullanarak heykelleri oluştururlar. Heykel sanatı, sanatçının mühendislik ve estetik anlayışının bir araya geldiği yapılardır.

Müzik

Müzik, insanlar arasında duyguları ifade etme ve birbirleriyle iletişim kurma yoludur. Müzik sanatçıları, melodiler, armoniler ve ritimler kullanarak müzik yaratır. Müzik, insanların yaratıcılıklarını ifade etmek için çeşitli enstrümanlar ve yaşam tarzları kullanır.

Söz

Söz, insanların birbirleriyle iletişim kurma yollarından biridir. Söz sanatçıları, hikayeler, şiirler veya diğer sözler kullanarak konuşmalar oluştururlar. Söz sanatçıları, dinleyicileri etkilemek için güzel sözler kullanırlar ve bu sözleri kullanarak farklı hisler veya duygular oluştururlar.

Edebiyat

Edebiyat, insanların duygularını ve düşüncelerini ifade etme yollarından biridir. Edebiyat sanatçıları, romanlar, şiirler, hikayeler veya diğer yazılar yaratırlar. Edebiyat sanatçıları, sanat formu kullanarak duygularını ve düşüncelerini ifade etmeyi hedeflerler.

Tiyatro

Tiyatro, sanatçıların kullandıkları çeşitli araçlarla dramatik eserler oluşturma sanatıdır. Tiyatro sanatçıları, ünlü oyun yazarlarının eserlerini kullanarak tiyatro oyunları oluştururlar. Tiyatro sanatçıları, gösterilerde rolleri canlandırarak duygularını ve düşüncelerini ifade etmeyi hedeflerler.

Sinema

Sinema, hareketli görüntülerin kullanılmasıyla oluşturulan bir sanattır. Sinema sanatçılarının amacı, hareketli görüntüleri kullanarak farklı hikayeleri anlatmak ve insanları eğlendirmektir. Sinema sanatçıları, filmleri veya diğer görsel çalışmaları kullanarak hikayeleri oluştururlar.

7 sanat olarak kabul edilen resim, heykel, müzik, söz, edebiyat, tiyatro ve sinema, insanların yaratıcılığını ifade etmek için kullandıkları sanat çalışmalarıdır. Bu sanatlarda, sanatçılar farklı teknikler ve estetik kurallar kullanarak hikayeleri anlatmak ve insanları etkilemek için çalışırlar.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)