72 aylık çocuğumu okula göndermek istemiyorum ne yapmalıyım

ayes

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,373
140
62
Merhaba! 72 aylık çocuğumu okula göndermek istemiyorum ve bunu nasıl çözebilirim? Çocuğumun büyük bir çocuk olmadığını ve henüz okula gitmeye hazır olmadığını düşünüyorum. Çocuğumun özel ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir programa veya okula uygun bir sürece ihtiyacım var. Lütfen bana yardımcı olur musunuz? Özellikle, okula gitmeyi reddetmeme neden olacak önerileri paylaşır mısınız? Çok düşünüyorum ve bir çözüm bulmak için çaba sarf ediyorum, lütfen bana yardımcı olun.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
72 Aylık Çocuğumu Okula Göndermek İstemiyorum Ne Yapmalıyım?

Çocuklarımızı okula göndermek, özellikle ilk kez başlamaları durumunda çok çekici olan bir durum değildir. Çocuklarınızın okula başlamasının çok erken olmasından endişe ediyorsanız, bu durumu aşmak için öncelikle okula göndermek istemediğiniz sebepleri belirlemelisiniz. Bazen okula göndermek istemeyen ebeveynler, çocuklarının okula gönderilmesiyle ilgili olarak çeşitli problemler yaşadıklarından endişe duyarlar. Bazen de çocuklarınızın çok erken yaşta okula gönderilmesinden endişe duyarlar. İşte bu noktada size yardımcı olacak pek çok seçenek bulunmaktadır.

Çocuğunuzun Okula Gönderilmesini Ertelemek İçin Yapabileceğiniz Seçenekler

1. Çocuk Eğitim Programına Katılın: Okula gitmek istemeyen çocuğunuz için özel bir eğitim programına katılmanızı öneririz. Bu programlar, çocuklarınızın gelişimini desteklemek için özel olarak oluşturulmuştur. Çocuğunuzun okula gönderilmesini ertelemeden önce bu programlardan yararlanmanızı öneririz.

2. Ev Ödevleri Yapın: Eğer çocuğunuzu okula göndermek istemiyorsanız, ev ödevlerini yapmaya devam etmelisiniz. Ev ödevleri, çocuklarınızın okulda öğrendikleri konuları geliştirmelerine yardımcı olacaktır.

3. Çocuklarınızla Daha Fazla Geliştirme Etkinlikleri Yapın: Çocuklarınızın okulda öğrendikleri konuları geliştirmelerini sağlamak için, okulda öğrendikleri konuların ötesinde onlarla farklı etkinlikler yapabilirsiniz. Bu etkinlikler, çocuklarınızın zihinsel ve fiziksel gelişimini de destekleyecek ve okula gitmeyi çok daha kolay hale getirecektir.

Çocuklarımızın Erken Yaşta Okula Gitmesi İçin Nedenler

1. Çocuklarınızın Eğitiminin Tamamlanması: Çocukların erken yaşta okula gitmesi, çocuklarınızın eğitiminin tamamlanması için çok önemlidir. Çocuklarınızın eğitiminin tamamlanması, gelecekteki başarılarının teminatı olacağından, erken yaşta okula gitmesi çok önemlidir.

2. Çocuklarınızın Zihinsel Gelişiminin Sağlanması: Çocukların erken yaşta okula gitmesi, çocuklarınızın zihinsel gelişimini sağlamak için de önemlidir. Erken yaşta okula giden çocuklar, okulda öğrendikleri konuların çok daha hızlı bir şekilde öğrenmeyi sağlayacaktır.

3. Çocuklarınızın Sosyal Gelişiminin Sağlanması: Okula erken yaşta giden çocuklar, sosyal gelişimlerini sağlamak için de çok önemlidir. Çocuklarınız, okulda öğrendikleri konuların ötesinde, çevrelerindeki diğer çocuklarla iletişim kurabileceklerdir. Bu da onların sosyal gelişimlerine yardımcı olacaktır.

Sonuç

Çocuğunuzu okula göndermek istemiyorsanız, bu durumu aşmak için öncelikle okula göndermek istemediğiniz sebepleri belirlemelisiniz. Daha sonra, çocuğunuzun okula gitmesini erteleme konusunda size yardımcı olacak seçenekleri değerlendirmelisiniz. Çocuklarınızın erken yaşta okula giderken sahip olacakları avantajları da unutmamalısınız.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)