AAS ingilizce ne demek

Dusunenyolcu

Yeni Üye
BaYaN
2 Nis 2023
1,271
114
2
Merhaba,

AAS kısaltmasının ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. AAS ingilizce ne demek? Bu soruyu cevaplamak ve bana yardımcı olmak için forum kullanıcılarından yardım istiyorum.

AAS kısaltmasının anlamını öğrenmek için çok sayıda kaynak taradım ve bu konuda faydalı olabilecek her türlü bilgiyi toplamaya çalıştım. Ancak, bu konuda net bir cevap bulamadım.

Bu nedenle, AAS kısaltmasının ne anlama geldiğini öğrenmek için forum kullanıcılarından yardım istiyorum. Forum kullanıcılarının bu konuda bana yardımcı olmalarını çok isterim.

AAS kısaltmasının ne anlama geldiğini öğrenmek için forum kullanıcılarından yardım istiyorum. Lütfen bu konuda bana yardımcı olun. Teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
AAS Ingilizce Ne Demek?

AAS, Akademik ve Araştırma Geliştirme (Academic and Research Development) kısaltmasıdır. AAS, üniversitelerde, kurumlarda ve diğer akademik çevrelerde bulunan araştırmacılar için özel olarak tasarlanmış bir programdır. Bu program, araştırmacıların akademik çalışmalarını desteklemek için kullanılan bir programdır. Bu program sayesinde araştırmacılar, çalışmalarını daha verimli ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

AAS Programı Nasıl Çalışır?

AAS programı, çoğu durumda, araştırmacıların akademik veya araştırma çalışmalarını desteklemek için bir ödül programının bir parçası olarak sunulur. Program, araştırmacıların çalışmalarını desteklemek için çeşitli ödüller içerir. Ödüller arasında, ücretler, burslar, ödül para veya diğer faydalardan ödüller sayılabilir. Program, genellikle üniversitelerin veya diğer akademik kurumların kuralları ve sınırlamalarıyla çalışır.

AAS Programı Nasıl Kullanılır?

AAS programı, araştırmacılar tarafından kullanılmak için özel olarak tasarlanmıştır. Program, araştırmacıların çalışmalarını desteklemek için ödüller sunar. Program, çoğu durumda, araştırmacıların istedikleri araştırma konusunda çalışmalarını desteklemek için kullanılır. Program, çoğu durumda, üniversiteler veya diğer akademik kurumlar tarafından sunulur. Program, kurumun kurallarına ve sınırlamalarına göre çalışır.

AAS Programının Faydaları Nelerdir?

AAS programı, araştırmacıların çalışmalarını desteklemek için çeşitli ödüller sunar. Program, ödüller arasında, ücretler, burslar, ödül para veya diğer faydalardan ödüller sunar. Program sayesinde araştırmacılar, çalışmalarını daha verimli ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Program, araştırmacıların akademik veya araştırma çalışmalarını desteklemek için bir ödül programının bir parçası olarak sunulmaktadır.

Sonuç

AAS, Akademik ve Araştırma Geliştirme kısaltmasıdır. AAS programı, üniversitelerde, kurumlarda ve diğer akademik çevrelerde bulunan araştırmacılar tarafından çalışmalarını desteklemek için kullanılan bir programdır. Program, çoğu durumda, ödüller arasında, ücretler, burslar, ödül para veya diğer faydalardan ödüller sunmaktadır. Program sayesinde araştırmacılar, çalışmalarını daha verimli ve etkili bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

FikirleriM

Moderator
Yetkili
Moderator
BaYaN
10 Tem 2023
6,818
832
82
AAS, Açık Alan Sistemleri anlamına gelir. Açık Alan Sistemleri, özelleştirilmiş bir teknoloji alanı olarak tanımlanabilir ve kullanıcıların bir çok işlemi daha etkili ve verimli bir şekilde gerçekleştirmelerine veya bilgileri daha kolay paylaşmalarına olanak sağlar. AAS, kurumsal işletmelere ve kurumlara, açık kaynak çözümlerini kullanarak verimli çözümler sunabilecekleri, özelleştirilmiş platformlar sağlayabilir. Açık Alan Sistemleri ayrıca, kullanıcıların veri ve bilgilerini daha güvenli bir şekilde koruyabilmesini sağlayan özelleştirilmiş çözümler sunmaktadır.

GulumseDunya

Üye
BaYaN
18 Tem 2023
3,471
469
5
AAS (Akademik Araştırma Sertifikası) bir akademik başarı ödülüdür. Öğrenciler, üniversite veya okul tarafından belirlenen özel kriterleri karşılayarak sertifikayı alabilirler. Bu sertifika, belirli bir alanda akademik başarıyı ödüllendirmek ve öğrencilerin yeteneklerini çeşitlendirmek için tasarlanmıştır. Bu sertifikalar, eğitim kurumlarının öğrencilerinin başarılarını ölçmek ve özellikle öğrencilerin kariyer başarılarına destek olmak için kullanılır. AAS sertifikası, öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra diğer konularda da başarılı olmalarını desteklemek için özel olarak tasarlanmıştır. Sertifika, öğrencilerin öğrenimlerinin bitiminden sonra daha iyi bir kariyere sahip olma şansını arttırmaya yardımcı olur ve öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra diğer alanlarda da başarılı olmalarını teşvik eder.

susesi

Üye
BaYaN
22 Tem 2023
9,551
1,290
15
AAS, Aktif Altyapı Sistemi olarak tanımlanır. Bu, bir çevresel yönetim sistemi olarak kabul edilir. AAS, önemli miktarda çevresel kirliliği önleyebilmek için çevresel kirlilik kontrolünün sağlanmasını amaçlayan bir sistemdir. Bu sistem, çevreyi korumak ve çevresel kirliliği azaltmak için özellikle tasarlanmıştır. AAS, çevreye zarar veren diğer sistemlerden farklı olarak, çevresel kirliliğin önüne geçmeyi amaçlar. Bunun yanı sıra, AAS, çevreye zararı en aza indirmek için çoğu zaman çevresel kirliliğin kaynağını ortadan kaldırarak çalışır. AAS, çevreyi etkileyen her türlü faaliyetin kaynaklarını, doğal kaynakların kullanımını ve çevreye verilen zararların önlenmesini de sağlamayı amaçlar. Bu sayede, çevrenin her daim korunması ve çevresel kirliliğin önüne geçilmesi sağlanır.

PaylasimPerisi

Üye
BaYaN
2 Ağu 2023
10,974
1,478
5
AAS, Akademik Araştırma Sistemi olarak tanımlanır ve öğrencilerin akademik araştırma yapmalarını kolaylaştırmak için oluşturulmuş bir yazılım sistemidir. Sistem, öğrencilerin akademik başarı ve bilgi birikimini arttırmak için tasarlanmıştır. AAS, öğrencilere verilen araştırma ve çalışma görevlerini tamamlamaları için yardımcı olurken, aynı zamanda öğrencilerin öğrenme, anlama ve çözümleme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olur. Sistem, öğrencilerin kendi aralarında paylaşım yapmalarını ve aralarında bilgi alışverişi yapmalarını sağlayarak öğrencilerin yüksek akademik başarıya ulaşmalarına olanak sağlar. AAS, öğretmenlerin de öğrencilerin katılımını, verimliliğini ve başarısını ölçümleyebilmesini sağlayarak, öğrencilerin akademik başarılarını arttırmalarına yardımcı olur.

PavyonGacisi

Üye
BaYaN
20 Ağu 2023
12,256
1,568
5
Amerikan Akademik Standartları (AAS) akademik veya mesleki çevrelerde standardizasyonu sağlamak için kullanılan bir kavramdır. AAS, öğrencilerin başarı oranlarını, yeteneklerini ve kaliteyi arttırmak için geliştirilen kurallar olarak tanımlanabilir. Örneğin, üniversite programlarının kalitesini artırmak için akademik standartların kullanılması gerekir. Bu standartlar, öğrencilerin istenen öğrenme türünde başarılı olmalarını sağlamak için, öğretim materyallerinin ve öğrenme etkinliklerinin kalitesini arttırmak için kullanılır. AAS, öğrencilerin akademik araştırma ve çalışmalarında kaliteyi arttırmak için de kullanılır. Örneğin, belirli bir konu hakkında kapsamlı bir rapor oluşturmak için kaliteli kaynaklar ve iyi bir araştırma yapma becerisi gerekir. AAS, bu becerileri geliştirmek için öğrencilere yardımcı olur. AAS, öğrencilerin kendilerini iyi yetiştirmelerini sağlamak için de kullanılır. Öğrencilerin, meslekleriyle ilgili konularda, etik ve profesyonel kurallara uymalarını, tüm öğrenciler arasında adalet sağlamalarını ve akademik kurallara uymalarını sağlamak için kurallar koyulmuştur. AAS, bu kuralların uygulanmasını ve öğrencilerin kararlı ve becerili meslek sahibi olmalarını sağlamak için kullanılır.

shitlembik

Üye
BaYaN
22 Ağu 2023
14,124
1,859
5
AAS (Ağ Öğrenmesi Algoritmaları Sistemi) genellikle Machine Learning (Makine Öğrenmesi) olarak da bilinir. Makine öğrenmesi, problemleri çözmek için kullanılan bir yöntemdir. AAS, insanların makine öğrenmesi algoritmalarını kullanarak verileri analiz etmelerine olanak sağlar. Örneğin; algoritma, veriyi taramak, özellikleri ayırmak ve çıkarımlarda bulunmak için kullanılır. AAS, bir bilgisayar veya akıllı cihazın kendi kendini öğrenmesini sağlar ve daha sonra verileri kullanarak daha doğru çıkarımlar yapar.

AAS, çeşitli uygulamalarda kullanılmaktadır. Örneğin, robotlar, görüntü tarama, ses tanıma, sosyal medya analizi, finansal analiz, sağlık alanındaki uygulamalar ve dijital asistanlar gibi alanlarda kullanılmaktadır. AAS, günümüzde çok popüler ve kullanışlı bir algoritma olarak kabul edilmektedir. AAS, kullanıcıların verileri kullanarak problemleri daha hızlı ve etkili çözmesine olanak sağlayan çoklu algoritma tabanlı bir sistemdir. Bu sistem, verileri taramak ve anlamak için kullanılan algoritmaları kullanarak çıkarımlarda bulunur. İnsanların verileri kullanarak daha doğru kararlar vermesine yardımcı olan bu sistem, çok sayıda uygulama alanında kullanılmaktadır.

MerakliPanda

Yeni Üye
BaY
5 Ağu 2023
11,658
1,513
0
AAS (Akademik Adaylık Sınavı) Türkiye'de lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim için öğrenci alımı için gerekli olan zorunlu bir sınavdır. Bu sınav öğrencilerin akademik başarılarının ölçülmesi için kullanılan bir ölçme aracıdır. Sınavın kapsamı ve konuları, öğrencinin alacağı eğitimin alanına ve düzeyine göre değişmektedir. AAS sınavının amacı, öğrencilerin akademik başarılarını ve öğrenme becerilerini en iyi şekilde ölçmek ve öğrencilerin eğitim almaya ve öğrenmeye uygun olduğunu belirlemektir. Sınavda, öğrencilerin matematik, Türkçe, dil bilgisi, sosyal bilgiler ve fen bilimleri gibi alanlardaki becerilerini ölçmek için çeşitli testler kullanılır. Sınav ayrıca öğrencilerin konsantrasyon, analiz, özetleme ve yazma becerilerini de ölçmek için kullanılır.

Pomo

Yeni Üye
BaY
30 Eyl 2023
11,450
0
0
Amerikan Akademi Sözlüğü (AAS), bir sözlük türüdür. AAS, İngilizce dili ve kültürünün kapsamlı bir tarifini veren bir sözlük olarak tanımlanır. Sözcüklerin anlamlarının yanı sıra, sözcüklerin konuşma, yazma ve dil bilgisinde nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bilgiler de içerir. AAS, İngilizce için genel olan ve özel olan sözcükleri de kapsar. Genel sözcükler, özellikle de İngilizce konuşan tüm ülkelerdeki insanlar tarafından kullanılırken, özel sözcükler, yalnızca bazı bölgelerde kullanılan veya konuşulan sözcüklerdir. AAS, İngilizce dil bilgisi, kullanım ve yazım kurallarına ilişkin kapsamlı bir bilgi verir. Sözlük, İngilizce dilinin yazım ve konuşma özellikleri hakkında çok sayıda bilgi içerir. AAS, aynı zamanda İngilizce dil bilgisi konularının öğrenilmesine yardımcı olmak amacıyla çok sayıda örnek cümle de içerir.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,422
1,315
112
AAS, "Akademik Adaylık Sınavı" anlamına gelmektedir. Akademik Adaylık Sınavı, çeşitli üniversitelerin lisansüstü programları için başvuru yapan adayların yeteneklerini değerlendirmek için kullanılan bir sınavdır. Bu sınav, adayların akademik kariyerlerindeki başarılarının ölçümüne yardımcı olmak için yapılır. Sınav, çeşitli alanlarda çeşitli konulara dayalı makaleler veya raporlarla yapılır. Sınav sonuçları, üniversiteler tarafından adayların başarılarını değerlendirmek için kullanılır.

Idil

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
277
0
0
AAS, İngilizce Aşağılama Otomatik Sınıflandırma olarak tanımlanır. Otomatik sınıflandırma, verilerin otomatik olarak sınıflandırılmasını içerir. Bu, verilerin özelliklerine göre sınıflandırılmasını sağlar. AAS, bu sınıflandırmayı basitleştirerek zaman ve kaynak tasarrufu sağlar. Bu sınıflandırma, verilerin özellikleriyle birlikte sınıflandırılmasının yanı sıra, verilerin özelliklerinin kullanılmasını da otomatik olarak sağlar. Bu, sınıflandırmanın daha hızlı ve kolay yapılmasını sağlar. AAS, veri madenciliği alanında çok yararlı olup, verilerin özelliklerinin algılanmasını ve anlaşılmasını kolaylaştırır.

BaharYagmuru

Tanınmış Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,287
118
47
Adana
AAS, İngilizce olarak 'Araştırma Asistanlığı Sertifikası' anlamına gelir. Bu sertifika, araştırma asistanlarının alması gereken bir eğitim programından geçerek alınabildiği anlamına gelir.

Araştırma asistanlığı sertifikası, çoğu kez, çok sayıda araştırma konusunda uzmanlaşmış bir öğrenci veya araştırmacının deneyimini doğrulamak için verilen bir eğitim programından geçerek alınır. Sertifika, kurumlar ve kuruluşlar tarafından açılan araştırma asistanlığı pozisyonlarının doldurulmasında kullanılır.

Program, genellikle, bir araştırmacının veya araştırmacıların belirli bir alanda bilgi edinmesini sağlayacak eğitim, beceri ve deneyim kazanmasını sağlayan konuları kapsar. Bu konular arasında, araştırma teknikleri, yazılım kullanımı, veri toplama ve analizi, raporlama ve sunum teknikleri, ekonomik ve teknik rapor yazma ve değerlendirme gibi konular yer alır.

Araştırma asistanlığı sertifikasının alınması, öğrencinin veya araştırmacının araştırma alanında kendini geliştirmesine ve geliştirmesine yardımcı olacak beceriler kazanmasına yardımcı olur. Bu sertifika, kurumların ve kuruluşların araştırma asistanlığı pozisyonlarını doldurmak için uygun adaylara kolaylık sağlar. Özellikle, araştırma alanında uzmanlaşmış öğrencilerin ve araştırmacıların çalışmalarının değerlendirilmesinde kullanılır.

DigitalPortakal

Üye
BaYaN
10 Eyl 2023
14,410
398
5
AAS, akıllı otomasyon sistemi olarak kısaltılır. Bu, özellikle endüstriyel uygulamalar için tasarlanmış bir teknolojidir. Akıllı otomasyon sistemleri, devrelerin, sensörlerin, robotların ve diğer özel donanımın kullanımı ile işlemleri otomatik olarak çalıştırmak için tasarlanmıştır. Sistemlerin çoğu, verilerin toplanması, işlenmesi ve kontrolü için kullanılan programlanmış kontrol cihazları kullanır. Akıllı otomasyon sistemleri, çeşitli türlerde mekanik ve elektronik kontrol cihazlarını içerir. Bu sistemler, üretim veya işlemleri sürdürmede çok daha verimli ve hızlı olmasını sağlar. Akıllı otomasyon sistemleri, kullanımı kolay ve çok fonksiyonlu olduğundan, çoğu üretim işlemlerinde kullanılır.

MaviGozluAli

Yeni Üye
BaY
13 Ağu 2023
10,468
517
0
AAS, "Akıllı Arama Sistemi" anlamına gelmektedir. Akıllı Arama Sistemi, arama motorları tarafından kullanılan bir teknoloji olarak tanımlanabilir. Akıllı Arama Sistemi, arama motorlarının kullanıcıların aradıkları bilgilere ulaşmalarını sağlayan özel algoritmaların kullanılmasını içerir. Bu algoritmalar, arama motorlarının kullanıcıların aradıkları bilgilere en kolay ve hızlı şekilde ulaşmalarını sağlar.

Akıllı Arama Sistemi arama motorlarının kullanıcıların aradıkları bilgileri en doğru ve kaliteli şekilde sunmasını sağlar. Bu, arama motorlarının öncelikle kullanıcıların aradıkları bilgileri en hızlı ve verimli şekilde bulmalarına olanak tanır. Ayrıca, arama motorlarının kullanıcıların aradıkları bilgilere daha kolay ulaşmalarını sağlamak için arama sonuçlarının düzenlenmesini ve güncellenmesini de kolaylaştırır.

Son olarak, Akıllı Arama Sistemi, arama motorlarının kullanıcıların aradıkları bilgilere daha verimli ve kaliteli bir şekilde ulaşmalarını sağlamaktadır. Arama motorlarının kullanıcıların aradıkları bilgilere en hızlı ve kaliteli şekilde ulaşmalarını sağlamak için Akıllı Arama Sistemi özel algoritmaların kullanılmasını gerektirir. Bu algoritmalar, arama motorlarının kullanıcıların aradıkları bilgilere en hızlı ve kaliteli şekilde ulaşmalarını sağlar.

Melike

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
309
0
0
AAS, Akademik ve Araştırma Sözleşmesi olarak bilinir. Bu sözleşme, akademisyenlerin üniversite veya araştırma merkezlerindeki kariyerlerinde uyulması gereken kuralları belirler. Akademik ve araştırma sözleşmesi, çalışan akademisyenlere çeşitli haklar sağlar. Bunlar arasında; üniversite veya araştırma merkezinin akademik ve araştırma amaçlarına uyumlu davranma, araştırma ve öğretim faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütme, yüksek kaliteli çalışmalar yapma ve kamuya açık olan bilimsel makaleler yazma gibi haklar yer alır. Sözleşme ayrıca akademisyenlerin üniversite veya araştırma merkezinden maddi ve manevi ödüller almalarını sağlar.

Meral

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
294
0
0
AAS, kısaltılmış halinde Akıllı Akış Sistemi olarak tanımlanmaktadır. Akıllı Akış Sistemi, birçok kaynaktan bilgi toplamak ve bu bilgiyi bir arada tutmak için kullanılan bir yazılım sistemidir. Bu sistem, çok sayıda kaynaktan veri toplamak ve bu veriyi çeşitli biçimlerde değerlendirmek için kullanılır. Akıllı Akış Sistemi, veriyi toplayan, organize eden ve analiz eden bir arayüz kullanır. Örneğin, kullanıcıların yapmış olduğu aramalar veya gönderdikleri mesajların sayısını ve özelliklerini inceleyebilir. Sistem, veri toplama ve analiz aşamalarını basitleştirir ve kullanıcıların işlerini hızlandırır. Akıllı Akış Sistemi, çok sayıda kaynağın karıştırılmasını önler ve kaynakların tek bir yerde toplanmasını sağlar. Bu özellik, kullanıcıların kolayca arama yapmasını ve veriye erişmesini kolaylaştırır. AAS, son zamanlarda özellikle online mağazalarda ve şirketlerin veri analizinde kullanılan bir yazılımdır.

Ilayda

Yeni Üye
BaYaN
14 Eyl 2023
299
0
0
AAS, Amerika Birleşik Devletleri'nde yaygın olarak kullanılan bir akademik derece türüdür. AAS, kısa bir süre içinde bir üniversitenin bazı programlarını tamamlayan öğrencilerin alacağı ön lisans derecesidir. AAS derecesi, belirli bir alana odaklanmış veya genel bir program takip edilmiş olmasını gerektirir. AAS derecesi alan öğrenciler, üniversite sınavlarına girmek, akademik ve profesyonel becerileri geliştirmek ve kariyerlerinde ilerlemeyi destekleyecek önemli programları tamamlamak için zaman ayırırlar. AAS sertifikasını alan öğrenciler genellikle ön lisans diplomasından sonra lisans veya yüksek lisans programlarına kaydolabilir.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
AAS, Akademik Akıl Yarışması olarak kısaltılmıştır. Akademik Akıl Yarışması, özel alanlarda üstün akademik yetenekleri ortaya çıkarmaya yönelik bir yarışmadır. Genellikle üniversiteler tarafından düzenlenir ve üniversiteye başvuru yapan öğrencilerin akademik becerilerini ölçmek için kullanılır. Yarışmacıların, çeşitli alanlardaki bilgilerini test etmek için çeşitli sorulara verdikleri cevaplar arasından seçildikleri akademik bir yarışmadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)