ABD nasıl keşfedildi

OySeon

Tanınmış Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,374
117
62
Merhaba,

Bir haftadır ABD'yi nasıl keşfettiğini öğrenmek için çabalıyorum. 15. yüzyılda bu ülkeye nasıl gelindiğini ve bu ülkenin nasıl keşfedildiğini öğrenmek istiyorum. İncil'de bu konu hakkında ne kadar bilgi varsa, ayrıca tarihsel belgelerin ve araştırmaların konu hakkında ne öğretiyor olduğunu öğrenmek istiyorum.

Birkaç araştırma yaptım ama konuyla ilgili net bir cevap bulamadım. Bu yüzden sizin yardımınıza ihtiyacım var. Eğer ABD'nin nasıl keşfedildiği hakkında bilginiz varsa, lütfen benimle paylaşın. Herhangi bir kaynak önerisi de çok sevinirim. Çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
ABD'nin Keşfi: Tarihsel Bir Bakış

ABD, dünyanın en büyük ve en güçlü ülkesi olarak bugün bilinir. ABD'nin tarihi, Avrupalı keşif ve keşif gezilerini içeren, o dönemen kadar uzun bir tarihe sahiptir. ABD'nin keşfinin nasıl gerçekleştiğine bakmak, tarihi anlamak için önemli bir konudur.

Avrupalı Keşif Gezileri

Avrupalılar, kendileri için yeni ve çekici gelen yerleri keşfetmeyi arzu etmişlerdir. Avrupalılar, Amerika kıtasının keşfi için, 14. yüzyılda, önce İspanyollar tarafından başlatılan keşif gezileri düzenlemişlerdir. İspanyollar, Amerika kıtasının en büyük ülkesinin, bugün Meksika olarak bilinen bölgeyi keşfetmişlerdir.

Christopher Columbus'un Keşfi

Christopher Columbus, Amerika kıtasının kuzeyinde bulunan bölgeyi keşfetmek için 1492 yılında İspanyollar tarafından finanse edilen bir keşif gezisine çıkmıştır. Columbus, kıtayı keşfetmiş ve kendisi ve İspanyol hükümeti için çok önemli bir buluş olarak görülmüştür.

Bilinmeyen Bölgelerin Keşfi

Avrupalılar, Amerika kıtasının büyük ülkesi olan Meksika'yı keşfetmiş olsalar da, ABD'nin keşfi, 15. yüzyılda başlamıştır. İngilizler, Amerika kıtasının bilinmeyen bölgelerini keşfetmeye başladıklarında, ABD bugünkü sınırları içinde olduğu halde, henüz keşfedilmemişti.

Amerika Birleşik Devletlerinin Keşfi

Amerika Birleşik Devletlerinin keşfi, 16. yüzyılda başladı. İngilizler ilk olarak Virginia eyaletine yerleşti. İngilizler, Massachusetts, Pennsylvania, Maryland, New Jersey, New York ve Connecticut eyaletlerinin kurulmasına yol açtı. 18. yüzyılda, İngilizlerin, eyaletlerin bir araya gelmesiyle oluşturduğu federal devlet, Amerika Birleşik Devletleri olarak anılmaya başladı.

ABD'nin Keşfine Sonuç

ABD bugün, dünyada en büyük ve en güçlü ülke olarak bilinir. ABD, kendi özgürlük ve bağımsızlık kazanma sürecinde, yerli halkların yardımıyla, Avrupalıların keşif gezileriyle ve güçlü bir federal devlet olarak kurulması ile meydana geldi. ABD'nin tarihi, Avrupalıların keşif gezileri ile başladı ve bugünkü gücünü kazandı.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)