Açık düşmek ne demek

poliyana

Yeni Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,296
132
2
İstanbul
Merhaba,

Açık düşmek ne demek? İş hayatımda ve özel yaşamımda bu terimin ne anlama geldiğini merak ediyorum. Bu arada, çalıştığım şirkete yeni katıldım ve bu terimin sıklıkla kullanıldığını fark ettim. Bu terimin daha derin anlamını anlamak istiyorum.

Ne anlama geldiği konusunda bana yardımcı olabilecek kimse var mı? Lütfen, bu terimin ne anlama geldiğini, kapsadığı konuları ve uygulama alanlarını açıklayabilir misiniz? Ayrıca, bu terimin iş hayatım için nasıl kullanılabileceğini ve ne zaman uygulanabileceğini öğrenmek istiyorum.

Herhangi bir şekilde bu konuda yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,962
1,159
112
Açık Düşmek Ne Demek?

Açık düşmek, uçuşta meydana gelen ciddi bir güvenlik sorunu olarak tanımlanır. Uçuşta meydana gelen bir açık düşme, uçakta kötü hava koşulları nedeniyle meydana gelen ani bir yükseliş ya da alçalma durumunda meydana gelir. Bu, kabinde sert bir kabarcık etkisi ile birlikte oldukça kötü duruma neden olabilen bir durumdur. Açık düşme, uçuşta meydana gelen kabarcık etkisinin özellikle de ilk kez yaşayan kişiler için, oldukça korkutucu durumlar yaratabilir.

Açık Düşmenin Nedenleri

Açık düşmenin nedenleri arasında, hava koşullarının değişmesi, jet akımı, hava sıcaklığındaki değişim ve uçuş yolu boyunca hava yolunun karşılaştığı jet akımının doğurduğu etkiler yer alır. Uçuşta meydana gelen açık düşmelerin nedenleri arasında, hava koşullarının değişmesi, uçuşun yolu boyunca hava akımının değişmesi veya başka bir uçuşa ait jet akımıyla karşılaşılması da yer alır.

Açık Düşmeyi Önleme Yolları

Açık düşmeyi önlemek için, uçuş ekibi üyeleri tarafından düzenli şekilde eğitimler alınır. Uçuş ekibi üyeleri, hava koşullarının değişmesi, jet akımının değişmesi ve uçuş yolu boyunca hava yolunun karşılaştığı jet akımının doğurduğu etkileri göz önünde bulundurarak, uçuşun zamanında ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için gerekli önlemleri almakla yükümlüdür. Ayrıca, hava durumu koşullarının kontrolünün mümkün olduğu durumlarda, bir uçuş ekibi üyesi tarafından kontrol edilerek, hava koşullarının değişmesini önlemek de mümkündür.

Açık Düşme Sonuçları

Açık düşme olduğunda, uçakta meydana gelen ani bir yükseliş ya da alçalma, kişilerin başına ciddi zararlar verebilir. Uçakta meydana gelen açık düşme, yolcuların sarsıntılı bir şekilde hareket etmesine, kabinde sert bir kabarcık etkisi yaratarak kişilerin başına ciddi zararlar verebilen bir durumdur. Açık düşme, uçuşta meydana gelen kabarcık etkisi nedeniyle oldukça kötü duruma neden olabilir. Bu nedenle, uçuş ekibi üyeleri tarafından verilen eğitimlerin takip edilmesi, hava durumu koşullarının kontrolünün mümkün olduğu durumlarda, bir uçuş ekibi üyesi tarafından kontrol edilmesi ve uçuşta meydana gelen açık düşmeyi önlemek için gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir.

• Love
Reactions: Ayten

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)