Açık görüşlü ne demek TDK

ViCe

Yeni Üye
BaY
7 Nis 2023
1,295
114
0
Merhaba,

Açık görüşlü ne demek TDK'de? Bu konu hakkında bilgi sahibi olanların yardımına ihtiyacım var.

TDK'nin açık görüşlü kavramının ne olduğunu öğrenmek istiyorum. Bu konu hakkında konuşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Açık görüşlülük, kararlarını ve düşüncelerini özgürce ifade etmeyi mümkün kılan bir davranış biçimi olarak tanımlanıyor. Açık görüşlülük, insanların farklı düşünceleri, önerileri ve kararları kabul etme yeteneğini de içerir.

TDK'nin açık görüşlü kavramının ne olduğunu öğrenmek için yardım edebilecek herkese çok teşekkür ederim. Bu konuda paylaşılan her türlü bilgi benim için çok değerlidir.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,830
1,247
112
Açık Görüşlü Ne Demek TDK Hakkında

Açık görüşlü, kendine güvenli, akılcı, araştırmacı ve konuşkan kişileri tanımlayan bir terimdir. Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından bu terimin anlamının; "Konulara karşı özgürce ve özgüvenli olarak yaklaşımda bulunan ve konuşma veya yazılarında çok çeşitlilik gösteren" olarak tanımlanmıştır.

Açık Görüşlünün Özellikleri Nelerdir?

Açık görüşlü kişiler, kendilerini ifade etmekte özgür olmanın yanı sıra, çok farklı konularda akılcı ve araştırmacı olmak için çaba gösterirler. Açık görüşlü kişiler, karşılarına çıkan herhangi bir konu hakkında yaklaşımlarını özgürce ifade ederler ve bu konuyla ilgili fikirlerini düşünceli ve mantıklı bir şekilde ifade ederler. Açık görüşlü kişiler, konuşma ve fikirlerinde çok çeşitlilik gösterirler ve bu çeşitlilik, onlara karşı çıkan herhangi bir konu hakkında daha bilinçli ve akılcı bir yaklaşım sergileme olanağı verir.

Açık Görüşlünün Avantajları Nelerdir?

Açık görüşlü kişilerin, konuşma veya yazılarındaki çok çeşitlilik onlara birçok avantaj sağlar. Bunun en önemli avantajı, daha akılcı ve bilinçli kararlar vermelerini sağlamasıdır. Ayrıca, açık görüşlü kişilerin konuşma veya yazılarındaki çeşitlilik, karşılarına çıkan herhangi bir konu hakkında bilgi edinmelerine ve diğer kişilerin fikirlerini değerlendirmelerine de olanak sağlar. Açık görüşlü kişilerin konuşma veya yazılarındaki çeşitlilik, onlara daha fazla konuşma ve yazma becerisi kazandırır.

Açık Görüşlü Olmak Nasıl Olunur?

Açık görüşlü olmak için, kendinize güvenli olmalısınız. Karşınıza çıkan herhangi bir konu hakkında kendi kanaatlerinizi veya fikirlerinizi özgürce ifade etmeli ve çok çeşitlilik göstermelisiniz. Ayrıca, konuşma veya yazılarınızda akılcı ve araştırmacı olmalı ve karşınıza çıkan herhangi bir konu hakkında akılcı ve mantıklı kararlar vermelisiniz. Son olarak, diğer kişilerin fikirlerini değerlendirmelisiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)