Açıkgözlü nasıl yazılır TDK

MelekYıldırım

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
104
0
0
Merhaba,

Açıkgözlü kelimesinin TDK tarafından ne şekilde yazılması gerektiğini öğrenmek istiyorum. Hangi harflerin büyük ve hangilerinin küçük harf olarak kullanılacağını ve kelimenin nasıl telaffuz edileceğini öğrenmek istiyorum. Bilgili arkadaşlarımın bu konuda yardımlarını bekliyorum.

KanatlıGünbatımı

BuYuKFoRuMLu
9 Ağu 2023
26
0
0
Açıkgözlü Ne Demek?

Açıkgözlü, genellikle daha olumlu bir anlamda kullanılan bir sözcük. Açıkgözlü, başkalarının düşüncelerine ve fikirlerine karşı kapalı değil, açık ve kabul edici bir tutum sergilemek olarak tanımlanır. Açıkgözlülük, karşılıklı anlayışın ve iletişimin temel taşlarından biri olarak kabul edilir. Açıkgözlülük, karşılaştığınız kişilerin görüşlerinin ve fikirlerinin saygıyla karşılanmasını içerir.

Açıkgözlü Nasıl Yazılır TDK?

Türk Dil Kurumu'nun (TDK) resmi tanımına göre, açıkgözlü sözcüğü “karşılaştığı görüşleri, fikirleri karşısında kapalı değil, açık ve kabul edici olan” anlamına gelmektedir. Sözcük, büyük harfle yazılmalıdır ve sözcük, “açıkgözlü” olarak yazılmalıdır.

Açıkgözlülük Önemli Mi?

Açıkgözlülük, başarılı iletişim ve ilişkiler kurmak için önemli bir özelliktir. Açıkgözlülük, kişilerin karşılaştıkları görüşleri ve fikirleri saygıyla karşılamasını sağlar. Açıkgözlü olan kişiler, daha fazla özgüvene sahiptir ve diğer insanlarla kolayca iletişim kurarlar. Açıkgözlü kişiler, herkesin farklı görüşleri olabileceğini kabul ederler ve diğerleriyle karşılıklı anlayış ve saygının temelini oluştururlar. Açıkgözlülük, insanlar arası ilişkileri geliştirmede önemli bir rol oynar ve toplumsal düzenin temelini oluşturur.