Added ne demek TDK

ViCe

Yeni Üye
BaY
7 Nis 2023
1,295
114
0
Merhaba,

Added ne demek TDK'da sorgulamak istiyorum. Added kelimesinin anlamını öğrenmek için bilgili arkadaşlara ihtiyacım var. Benim anladığım kadarıyla, Added, bir şeyin eklenmesi anlamına geliyor, ama ne olduğu ve kullanımı konusunda emin değilim. Bu kelimeyle ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorum. Bunu yapabilmek için size yardım etmek isteyen herhangi bir arkadaşa çok ihtiyacım var. Lütfen, Added hakkında daha çok bilgi edinmek için herhangi bir tavsiyeden yararlanmam için yardım edin. Teşekkür ederim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,830
1,247
112
Added Ne Demek TDK Hakkında Genel Bilgiler

Added, İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmiş, öğrenilmiş veya eklenmiş anlamındaki bir kelimedir. TDK tarafından tanımlanan anlamı ise "öğrenilmiş, eklenmiş; sonradan eklenmiş". Added, zamir, sıfat, fiil, isim gibi farklı kullanımlarla karşımıza çıkabilen bir kelimedir.

Added Kullanımı

Added, özellikle zamir olarak kullanıldığında genellikle önüne alınan kelime ya da cümleden sonra kullanılır. Örneğin "Eğitime katılan öğrenciler, added ekstra ders almayı tercih etti." cümlesinde added, almayı tercih etti olayının dışında kalan ekstra ders alma olayını vurgulamak için kullanılmıştır. Added, sıfat olarak da kullanılabilir. Örneğin "Added öğrenciler, özel alanlarda daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorlar." cümlesinde added, özel alanlarda bilgi sahibi olmaya çabalayan öğrencileri tanımlamak için kullanılmıştır.

Added Kelimesinin Kökeni

Added, İngilizce "add" kelimesinin geçmiş zamanı olan "added" kelimesinin Türkçe karşılığıdır. "Add" kelimesi, Latince "ad" sözcüğünden türemiştir ve "yakınlaşmak, birleşmek, eklemek" anlamlarına gelmektedir.

Added Kelimesinin Diğer Anlamları

Added, sözlükte "eklenmiş, öğrenilmiş, eklenen" anlamlarının yanı sıra "hazır, mevcut, var olan" anlamlarına da gelmektedir. Bazı Türkçe sözlüklerde added kelimesi, "devam eden, devam edilen" anlamlarıyla da karşımıza çıkmaktadır.

Added Kelimesinin Kullanımının Örnekleri

Added, TDK tarafından tanımlanan anlamlarından biri olan "öğrenilmiş, eklenmiş" anlamıyla kullanılabilecek bir çok örnek bulunmaktadır. Örneğin "Added bilgi, öğrencilerin başarısını arttıran önemli bir faktördür." cümlesinde added, öğrencilere öğretilen bilgileri ifade etmek için kullanılmıştır. Added, sıfat olarak kullanıldığında ise örnekler arasında "Added öğrenme metotları, öğretim sürecini kolaylaştırır." cümlesi yer almaktadır. Added, isim olarak da kullanılabilecek çok sayıda örnek vardır. Örneğin "Added konular, öğrencilerin başarısına önemli katkılar sağlar." cümlesinde added kelimesi, eklenen konuları ifade etmek için kullanılmıştır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)