Addedilmek TDK ne demek

fisilti

Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,264
101
17
Merhaba,

Yeni bir konu açma kararı aldım çünkü Addedilmek TDK ne demek? sorusuna cevap arıyorum. Günümüzde TDK 'un Türk Dil Kurumu olarak kullanıldığını biliyorum ve bu sözcüğün üzerine biraz araştırma yaptım fakat cevabı bulamadım.

Addedilmek TDK ne demek? sorusunu sizlerle paylaştım çünkü konu hakkında bilgili olan kişilerden yardım istiyorum. Özellikle TDK'nun anlamını ve bu sözcüğün ne anlama geldiğini merak ediyorum. Bu sözcüğün kullanılma şekilleri hakkında da merak ettiğim birkaç soru var. Eğer bu konu hakkında bilgi sahibi olan birisi varsa, lütfen yardım etmek için çok minnettar olurum.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Addedilmek TDK Ne Demek?

Addedilmek, Türk Dil Kurumu (TDK) sözlüğünde "Bir şeye ilave olunarak arttırılmak, genişletilmek" anlamına gelen bir fiildir. Addedilmek, bir şeyi arttırmak veya genişletmek için yapılan bir eylemdir. Addedilmek, eklemekten farklı olarak, önceden var olan bir şeyin üzerine ilave yapılmasını ifade eder. Addedilmek genellikle, yasaların, görevlerin, yetkilerin, borçların ve ticari işlemlerin arttırılması veya genişletilmesi için kullanılır.

Addedilmek Nasıl Yapılır?

Addedilmek bir eylem olduğu için, yapılması gereken çok sayıda adım vardır. Öncelikle, addedilmek istenen nesnenin belirlenmesi gerekir. Nesnenin ne olduğu belirlendikten sonra, yapılması gereken eylemler belirlenir ve yapılır. Addedilmek için, nesneye eklenen şeylerin ne olduğu belirlenir. Örneğin, bir yasaya bir madde eklemek gibi. Addedilmek istenen nesneye ilave edilecek şeylerin türü ve niteliği belirlenir. Daha sonra, addedilmek istenen nesneye eklenen şeylerin uygulanması için gerekli adımlar atılır.

Addedilmekle İlgili Örnekler

Addedilmek için birçok örnek verilebilir. Örneğin, bir devletin kurallarının arttırılması veya genişletilmesi için, devletin yasalarına maddeler eklemek gibi. Bir başka örnek, ticari işlemlerin arttırılması veya genişletilmesi için, ticari sözleşmelere maddeler eklemek gibi. Bir diğer örnek, yetkilerin arttırılması veya genişletilmesi için, yetki belgesinin güncellenmesi veya yeniden düzenlenmesi gibi. Bir üçüncü örnek, borçların arttırılması veya genişletilmesi için, borç sözleşmesinin güncellenmesi veya yeniden düzenlenmesi gibi.

Addedilmek, TDK sözlüğünde "Bir şeye ilave olunarak arttırılmak veya genişletilmek" şeklinde tanımlanmaktadır. Addedilmek, eklemekten farklı olarak, önceden var olan bir şeyin üzerine ilave yapılmasını ifade eder. Addedilmek, yasaların, görevlerin, yetkilerin, borçların ve ticari işlemlerin arttırılması veya genişletilmesi için kullanılır. Addedilmek için, nesneye eklenen şeylerin ne olduğu belirlenir ve uygulanması için gerekli adımlar atılır. Addedilmek için örnekler arasında, bir devletin yasalarına maddeler eklemek, ticari sözleşmelere maddeler eklemek, yetki belgesinin güncellenmesi ve borç sözleşmesinin güncellenmesi vardır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)