Addetmek ne demek TDK Sözlük

Gecko

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,414
147
62
Merhaba,

Addetmek ne demek TDK Sözlük hakkında bilgi arıyorum. Bir arkadaşım bana TDK Sözlük'te addetmek ne demek sorusunu sormuş ve ben de bu konu hakkında yardım istemek için bu forumu kullanıyorum.

Addetmek ne demek TDK Sözlük hakkında öğrenmek istediğim çok şey var. Öncelikle, addetmek ne demek sorusunu cevaplamak istiyorum. Ayrıca, addetmek ne zaman kullanılır ve hangi durumlarda kullanılır? Ayrıca, bu kelimenin diğer anlamları nelerdir ve bu kelimenin eşanlamlı kelimeleri nelerdir?

Bu soruların cevaplarını çok merak ediyorum. Bu konuda yardım edebilecek herkesin desteğini çok takdir edeceğim. Addetmek ne demek TDK Sözlük hakkında merak ettiğim diğer konulara da dair tavsiyelerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Addetmek Ne Demek TDK Sözlük

Bu makalede, TDK Sözlük tarafından addetmek kelimesinin tanımının ne olduğu ve bu kelimenin kullanımının nasıl olduğu hakkında konuşacağız. Addetmek kelimesi, konuşma ve yazı dilinde kullanılan bir kelimedir. Addetmek kelimesi, herhangi bir şeyin sayısını hesaplamak veya ölçmek anlamına gelmektedir. Bu kelime TDK Sözlük tarafından şu şekilde tanımlanmaktadır:

Addetmek: Saymak, toplamak, ölçmek.

Addetmek kelimesi, sayısal bilgileri hesaplamak veya ölçmek için kullanılan bir kelimedir. Örneğin, bir bankanın hesap hareketlerini toplamak veya bir ürünün satış sayısının ne olduğunu ölçmek için bu kelime kullanılır. Bu anlamda, addetmek kelimesi, sayısal bilgileri toplamak veya ölçmek anlamına gelir.

Addetmek kelimesi, daha fazla detaya sahip olan daha karmaşık bilgileri toplamak veya ölçmek için de kullanılır. Örneğin, bir ülkedeki nüfusun toplam sayısını, ülkedeki toplam gelirin ne olduğunu veya bir ülkedeki toplam ihracat miktarını toplamak veya ölçmek için bu kelime kullanılır. Bu anlamda, addetmek kelimesi, daha karmaşık bilgileri toplamak veya ölçmek anlamına gelir.

Addetmek kelimesi, daha çok akademik anlamda kullanılır. Örneğin, bir öğrencinin ders notlarını toplamak veya bir üniversite öğrencisinin işlemlerinin toplamını hesaplamak veya bir öğrencinin toplam kredi saatlerini ölçmek için bu kelime kullanılır. Bu anlamda, addetmek kelimesi, akademik anlamda toplamak veya ölçmek anlamına gelir.

Sonuç olarak, TDK Sözlük tarafından addetmek kelimesinin tanımı, sayısal bilgileri toplamak veya ölçmek, daha fazla detaya sahip olan karmaşık bilgileri toplamak veya ölçmek ve akademik anlamda toplamak veya ölçmek anlamına gelmektedir.

• Like
Reactions: Perihan and Zuleyha

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)