Adele hastalığı ne demek

Abide

Tanınmış Üye
BaYaN
28 Kas 2020
1,308
108
62
Merhaba,
Adele hastalığı hakkında bilmek istediğim bir şey var. Adele hastalığı ne demek? Bu hastalığın belirtileri nelerdir ve teşhisi nasıl konur? Tedavi edilmesi gereken bir hastalık mıdır?

Bu konuda yardım almak istiyorum. Bu hastalığın ne olduğunu ve nasıl tedavi edildiğini öğrenmek istiyorum. Eğer bu hastalık hakkında bilgisi olan veya bu konu hakkında bir bilgiye sahip olan biriniz varsa, lütfen paylaşmaktan çekinmeyin. Ayrıca, bu hastalıkla ilgili herhangi bir klinik çalışma veya çalışmalar hakkında da bilgi almak istiyorum.

Oldukça endişeliyim ve çok yardıma ihtiyacım var. Adele hastalığı hakkında herhangi bir bilgisi olan veya bu konuda yardım edebilecek herhangi birinin lütfen bana yardım etmesini rica ediyorum. İnşallah bu konu hakkında çok yardım alabilirim. Teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,299
1,256
112
Adele Hastalığı Ne Demek?

Adele hastalığı veya Adele fenotipi, çocukluk çağında ortaya çıkan bir genetik bozukluk olan Prader-Willi sendromu (PWS) ile paralel olarak gelişir. PWS, genetik bir durumdur ve çocuk doğar doğar doğmaz belirtiler göstermeye başlar. Adele hastalığı, PWS'nin seyrek bir varyantıdır ve hipotalamusta meydana gelen bir deformasyondan kaynaklanır.

Adele hastalığının önemli bir belirtisi, çocuğun aşırı derecede ağır ve sürekli olarak açlık hissetmesidir. Bu durum, çocuğun aşırı derecede yemek yeme alışkanlıklarına neden olur ve çocuk obeziteye yakalanma riskini arttırır. Ayrıca, Adele hastalığına sahip çocukların mental ve bedensel gelişimini etkileyebilecek özellikleri olabilir.

Adele Hastalığının Teşhisi

Adele hastalığının teşhisi, PWS'nin teşhisi ile aynı şekilde yapılır. Genetik testler, bu hastalığın teşhisinde çok önemlidir. Genetik testler, çocuğun genetik olarak incelenmesini ve deforme olmuş hipotalamusta meydana gelen genetik anormalliklerin kaynaklandığının tespiti için kullanılabilir. Ayrıca, Adele hastalığının teşhisi için fiziksel ve mental muayene de yapılabilir.

Adele Hastalığının Tedavisi

Adele hastalığının teşhisi konulduktan sonra, tedaviye yaklaşım çocuğa bağlı olarak değişebilir. Çocuk, tedavi programlarının bir parçası olarak beslenme programlarına başvurabilir. Ayrıca, çocuğun obezite riskini azaltmak için fiziksel aktivite önerilebilir. Çocukların sosyal ve davranışsal gelişimlerini desteklemek için de psikolojik yardım olabilir.

Adele hastalığı, Prader-Willi sendromu ile paralel olarak ortaya çıkan, hipotalamusun deforme olmasından kaynaklanan bir genetik bozukluktur. Adele hastalığının belirtileri arasında aşırı açlık hissi, obezite riski ve mental ve bedensel gelişimde gecikme bulunmaktadır. Adele hastalığının teşhisi, genetik ve fiziksel muayene ile gerçekleştirilebilir. Tedavi yaklaşımı, çocuğa özel olarak planlanmış beslenme programları, psikolojik yardım ve fiziksel aktivite ile desteklenebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)