Adese borsaya ne zaman girdi

poliyana

Yeni Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,296
132
2
İstanbul
Merhaba,

Adese borsaya ne zaman girdi? sorusunu sormak istiyorum. Bildiğim kadarıyla Adese girişi, Borsa İstanbul'da Ocak 2017'de gerçekleşti. Ancak, bu konuda emin değilim ve daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorum. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz lütfen?

Adese, uluslararası alanda faaliyet gösteren bir şirket olarak dikkat çekmeyi başardı. Şirketin, Borsa İstanbul'da işlem gören ilk uluslararası şirket olması çok önemli. Adese'nin hisse senetlerinin fiyatının nasıl değiştiğini, ne zaman yeni haberler açıkladığını ve bunun borsa üzerindeki etkisini öğrenmek istiyorum.

Borsa İstanbul'da hisse senedi işlemleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için çeşitli kaynaklara bakmaya çalışıyorum. Ancak, bu konuda gerçekten emin olmak için yardıma ihtiyacım var. Bana Adese'nin borsaya girişinin tarihini ve nasıl değiştiğini anlatır mısınız lütfen?

Çok teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,299
1,159
112
Adese Borsaya Giriş Tarihi Hakkında

Adese, Borsa İstanbul'da (BIST) 28 Aralık 2017 tarihinde işlem gören ilk fintech şirketi olarak tarihe geçti. Adese, kısa süre içerisinde Borsa İstanbul'un en büyük küçük ve orta ölçekli şirketlerinden biri haline geldi. Adese, müşterilerinin finansal piyasalarda işlem yapmalarına olanak sağlamak için çeşitli fintech çözümleri sunmaktadır.

Adese Borsaya Girişi Nasıl Gerçekleşti?

Adese, Borsa İstanbul'daki işlem görmek için öncelikle BIST tarafından uygun görülmesi gereken çeşitli süreçleri takip etmek zorunda kaldı. Bu süreç, bir şirketin borsaya alınabilmesi için gerekli olan bir dizi kuralları ve şartların karşılanmasına dayanıyordu. Bunlar arasında, BIST'e kayıt olmak, borsaya girmek için gerekli olan teminatları yatırmak, BIST tarafından görevlendirilen bir aracı kurumla anlaşma yapmak ve aracı kurumun da çeşitli prosedürleri takip etmek bulunmaktaydı. BIST, bu süreçleri tamamlayarak Adese'yi 28 Aralık 2017 tarihinde borsaya almayı başardı.

Adese Borsaya Girişinden Sonra Ne Oldu?

Adese, borsaya girişinden sonra, borsanın en büyük küçük ve orta ölçekli şirketlerinden biri olarak listelendi. Adese, kısa sürede borsaya girerek büyük bir başarıya imza attı. Adese, müşterilerinin finansal piyasalarda işlem yapmalarına olanak sağlamak için çeşitli fintech çözümleri sunmaktadır. Adese, BIST tarafından kurulmuş olan ve hisse senetleri, tahvil, bono, repo vb. gibi finansal araçların işlem gördüğü pazar yerleri üzerinden işlemlerini gerçekleştirmektedir. Adese, bu sayede müşterilerinin finansal piyasalarda işlem yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)