Afganistan şu an kimin elinde

TheZenith

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,306
107
62
Merhaba, Afganistan şu an kimin elinde olduğu hakkında kafamda birtakım sorular oluştu. İnternette aradığımda, sadece konuyla ilgili kafa karışıklığına düştüğümü buldum. Şu an Afganistan'ın kimin elinde olduğuna dair net bir cevap arıyorum. Bana bu konuyla ilgili yararlı bilgi verebilir misiniz?

Afganistan şu an kimin elinde olduğu hakkında net bir cevap arıyorum çünkü, Afganistan'ın geçmişi ve güncel durumu hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Bu durumu anlayıp kavramak için, Afganistan'daki etnik grupların, siyasi partilerin ve bölgesel güçlerin rolü hakkında güncel bilgiler edinmek istiyorum.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Afganistan Şu An Kimin Elinde?

Afganistan şu an, İslami Cumhuriyeti Afganistan'ın hükümeti tarafından yönetiliyor. İslami Cumhuriyeti Afganistan, 2014'te Taliban tarafından kurulmuştur. Taliban, Afganistan'daki müslüman şeriatının uygulanmasını ve Afgan halkının yönetimine katılımını sağlamak için hükümet kurmuştur.

Afgan halkının çoğunluğu, Taliban tarafından yönetilen İslami Cumhuriyeti Afganistan'ı tanımaktadır. Afgan halkının katılımının güçlendirilmesi, siyasi ve ekonomik çıkarlarının korunması ve Afganistan'daki kültürel değerlerin korunması için Taliban tarafından yürütülen siyasi ve ekonomik reformlar desteklenmektedir.

Afganistan'ın güvenliğinden sorumlu olan güçler arasında, Afganistan Cumhuriyeti Ordusu, Taliban, ABD ve NATO ülkelerinin askeri güçleri, İslami Cumhuriyeti Afganistan'ın hükümeti ve Afganistanlı milis grupları bulunmaktadır. Afganistan Cumhuriyeti Ordusu, ülkenin kamu güvenliğinin sağlanmasından sorumludur. Taliban, Afganistan'daki İslami Şeriatın uygulanmasından sorumludur. ABD ve NATO ülkelerinin askeri güçleri, Afganistan'daki terörizmin önlenmesinden sorumludur. İslami Cumhuriyeti Afganistan'ın hükümeti, Afgan halkının siyasi, ekonomik ve kültürel çıkarlarının korunmasından sorumlu olduğundan, Afganistan'da çeşitli siyasi ve ekonomik reformlar uygulamaktadır. Afganistanlı milis grupları da ülkenin güvenliğinin sağlanmasından sorumludur.

Anahtar kelimeler: Afganistan, İslami Cumhuriyeti Afganistan, Taliban, Afganistan Cumhuriyeti Ordusu, ABD ve NATO güçleri, Afgan halkı, siyasi ve ekonomik reformlar, Afganistanlı milis grupları.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)