Afirli ne demek

HyperGalactic

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,470
131
62
Merhaba herkese. Afirli kelimesi hakkında bilgi almak istiyorum. İngilizcede furlough olarak geçen bu kelime Türkçede ne anlama geliyor? Afirli ile ilgili bir kavram olarak neyi ifade ediyor? Sanayi alanındaki kullanımları neler olabilir? İşçilere verilen afirli ile ilgili olarak ne tür yasal düzenlemeler var? Genel olarak afirli konusunda bilgimin artmasını istiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,753
1,247
112
Afirli Ne Demek?

Afirli, Türkçe'de 'güzel' anlamına gelen bir sözcüktür. Afirli, duygusal, şiirsel ve fiziksel güzelliği tanımlayan bir kelimedir. Sözcük bazen fiziksel güzelliği, bazen de karakter özelliklerini ve insanların özelliklerini övmek için kullanılır. Afirli, sosyal, kültürel ve duygusal olan her şeyi övmek için kullanılır.

Afirlinin Kökeni ve Tarihi

Afirli sözcüğünün kökeni, Türk kültürüne kadar uzanır. Sözcük, Türk edebiyatında çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Afirli, Türk edebiyatının en önemli sözcüklerinden biridir ve Türk kültüründe özellikle önemli bir yere sahiptir.

Afirlinin Anlamı ve Kullanımı

Afirli, özellikle Türk edebiyatında çok önemli bir sözcüktür. Sözcük, özellikle fiziksel güzelliği, duygusal güzelliği, karakter özellikleri ve insanların özelliklerini övmek için kullanılır. Afirli, sosyal, kültürel ve duygusal olan her şeyi övmek için de kullanılır.

Afirlinin Farklı Dillerdeki Anlamı

Afirli sözcüğünün Türkçe dışındaki anlamı, diller arasında farklılık göstermektedir. Örneğin, İngilizce'de sözcük "beautiful" olarak kullanılır. Almanca'da "schön" olarak kullanılır. Arapça'da "ḥusn" olarak kullanılır.

Afirlinin Anlamının Günümüzde Ne Şekilde Kullanılıyor?

Afirli sözcüğü, günümüzde güzelliği veya kişisel özellikleri övmek için kullanılmaktadır. Sözcük, ayrıca kişisel güzellik, özel özellikler veya kişisel başarıları övmek için de kullanılmaktadır. Sözcük, ayrıca arkadaşlarınızı, ailenizi veya sevdiklerinizi övmek için de kullanılmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)