Ağız kalabalığına getirmek ne demek TDK

BombaciMulayim

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,262
104
0
Merhaba,
Ağız kalabalığına getirmek ne demek TDK sorusuyla ilgili bilgi almak istiyorum. Günlük konuşma dili olan Ağız Kalabalığının Türk Dil Kurumu tarafından ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Her ne kadar günlük konuşmalarda kullanılsa da bu terimin gerçek anlamını öğrenmek istiyorum.

Bu yüzden bu konu hakkında bilgi verenleri arıyorum. TDK'nın bu konu hakkında ne anlama geldiği ve nereden öğrenebileceğim hakkında bilgi edinmek istiyorum. Aynı zamanda bu terimin günlük konuşma dillerinde nasıl kullanıldığını öğrenmek istiyorum. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,844
1,256
112
Ağız Kalabalığına Getirmek Nedir TDK Anlamıyla?

Ağız kalabalığına getirmek, TDK karşılığı olarak, bir kişinin, bir topluluk tarafından kabul edilmeye veya desteklenmeye başlanmasının ve bu kişinin, topluluğun gündemine dahil edilmesinin söylenmesi anlamına gelir. Ağız kalabalığına getirmek, topluluk tarafından kabul edilmenin veya desteklenmenin, kişinin kendi hareketleriyle ya da başka kişilerin katkılarıyla gerçekleştiği anlamına da gelir.

Ağız Kalabalığına Getirmenin Nedeni Nedir?

Ağız kalabalığına getirmenin nedeni, topluluk tarafından kabul edilmesinin veya desteklenmesinin gerekli olmasıdır. Topluluklar genellikle, topluluk tarafından kabul edilen veya desteklenen kişilerin, yeni fikirler, projeler ve benzeri şeyler getirmelerini ister. Bu, kendilerini topluluk içinde benimseyebilmek ve kalıcı hale getirebilmek için iyi bir fırsattır.

Ağız Kalabalığına Getirmenin Sonuçları Nedir?

Ağız kalabalığına getirmenin sonuçları, aşağıdaki gibi olabilir:

• Topluluğa katılımın arttırılması: Ağız kalabalığına getirmenin sonuçlarından biri, topluluğa katılımın arttırılmasıdır. Topluluk, kabul edilen veya desteklenen kişilerin getirdiği yeni fikirleri ve çözümleri kullanarak, topluluk tarafından kabul edilmiş ve desteklenmiş projelere katkıda bulunabilir.

• Yaratıcılığın desteklenmesi: Ağız kalabalığına getirmenin başka bir sonucu, topluluk tarafından kabul edilen veya desteklenen kişilerin, yaratıcılıklarının desteklenmesidir. Topluluk, kabul edilen veya desteklenen kişilerin, yenilikçi ve farklı fikirler üretmesini destekleyebilir.

• Topluluk üyelerinin arasındaki iletişimin arttırılması: Ağız kalabalığına getirmenin sonuçlarından bir diğeri, topluluk üyelerinin arasındaki iletişimin arttırılmasıdır. Topluluk üyeleri, kabul edilen veya desteklenen kişilerin getirdiği yeni fikirleri tartışarak ve deneyerek, aralarındaki iletişimi geliştirebilirler.

Ağız Kalabalığına Getirmenin Genel Olarak Avantajları Nedir?

Ağız kalabalığına getirmenin genel olarak avantajları şunlardır:

• Topluluk içindeki katılımın arttırılması: Ağız kalabalığına getirmenin bir avantajı, topluluk içindeki katılımın arttırılmasıdır. Topluluk, kabul edilen veya desteklenen kişilerin getirdiği yeni fikirleri ve çözümleri kullanarak, topluluk tarafından kabul edilmiş ve desteklenmiş projelere katkıda bulunabilir.

• Topluluk üyelerinin arasındaki iletişimin arttırılması: Ağız kalabalığına getirmenin bir avantajı da, topluluk üyelerinin arasındaki iletişimin arttırılmasıdır. Topluluk üyeleri, kabul edilen veya desteklenen kişilerin getirdiği yeni fikirleri tartışarak ve deneyerek, aralarındaki iletişimi geliştirebilirler.

• Yaratıcılığın desteklenmesi: Ağız kalabalığına getirmenin bir diğer avantajı da, topluluk tarafından kabul edilen veya desteklenen kişilerin, yaratıcılıklarının desteklenmesidir. Topluluk, kabul edilen veya desteklenen kişilerin, yenilikçi ve farklı fikirler üretmesini destekleyebilir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)