Ağulanmak ne demek TDK

poam

Üye
BaYaN
26 May 2023
1,293
121
17
Merhaba arkadaşlar,

Ağulanmak ne demek TDK’da? Bir kelimenin manasını öğrenmek istiyorum ve TDK’nın ne anlama geldiğini merak ediyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Ağulanmak kelimesinin manasını sorma sebebim, geçen hafta arkadaşımla bir söyleşi yaparken, kendisinin ağulandığından bahsetti. Ancak ağulanmak kelimesinin anlamını bilmiyordum. İngilizcede bir kelimenin manasını bildiğim zaman, Türkçe karşılığını öğrenmek istiyorum.

Şu anda ağulanmak kelimesinin manasını merak ediyorum. TDK’nın anlamını öğrenmek istiyorum. Bana konu hakkında yardımcı olur musunuz? Sonunda bu kelimenin TDK’da ne anlama geldiğini öğrenmeyi umuyorum.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Ağulanmak Ne Demek TDK?

Ağulanmak, Türk Dil Kurumu tarafından tanımlanan bir sözcüktür. Ağulamak, bir şeyin çok fazla kıvranması veya çaresiz kalmış halde çok fazla sıkıntı duyulması anlamlarına gelir. Ağulamak, özellikle utangaç veya çekingen olan biri için kullanılmaktadır. Ağulamak, geçmişte yapılan bir şeyden ya da yaşanan bir olaydan kaynaklanan çok büyük üzüntü ve duygusal zorluklar çekmek anlamına gelir. Ağulamak, duygusal tepkilerin yüksek düzeyde ifade edilmesi için kullanılır.

Ağulamak Ne Zaman Kullanılır?

Ağulamak, çoğunlukla duygusal veya çekingen olarak tanımlanan bireyler için kullanılır. Ağulamak, çok büyük üzüntü veya stres yaşanması durumunda kullanılır. Ağulamak, çoğunlukla yaşanan bir üzüntünün aşırı derecede ifade edilmesi anlamına gelir. Ağulamak, çoğunlukla yaşanmış bir olayın sonucunda duyulan derin üzüntünün ifade edilmesi için kullanılır. Ağulamak, ayrıca öfke veya kızgınlık gibi duyguların ifade edilmesi için de kullanılabilir.

Ağulamak Nasıl Yapılır?

Ağulamak, yaşanan üzüntünün kontrol edilemeyen bir şekilde ifade edilmesi anlamına gelir. Ağulamak, çoğunlukla kendiliğinden gerçekleşir ve sözcükler kullanmaktan ziyade tepkilerin duygusal olarak ifade edilmesi ile oluşur. Ağulamak, çoğunlukla kalp atışlarının hızlanması, gözyaşları, titreme, sıkıntıların duyulması veya saçın darmadağın olması gibi fiziksel belirtiler ile kendini gösterir. Ağulamak, gözyaşlarının akması, kendine kızgınlık ya da öfke duyulması, zorlukların çekilmesi veya çaresizlik hissi gibi duygusal tepkilerin de ortaya çıkmasına neden olabilir.

Sonuç

Ağulamak, çok fazla üzüntü ve duygusal zorluklar çekmek anlamına gelir. Ağulamak, duygusal tepkilerin yüksek düzeyde ifade edilmesi için kullanılır. Ağulamak, çoğunlukla çekingen veya utangaç olan bireyler için kullanılır. Ağulamak, çoğunlukla yaşanan bir üzüntünün aşırı derecede ifade edilmesi anlamına gelir. Ağulamak, kontrol edilemeyen bir şekilde ifade edilmesi ile oluşur ve çoğunlukla fiziksel ve duygusal tepkilerin ortaya çıkmasına neden olur.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)