Agular ne demek

CounteSS

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,366
115
62
Merhaba forum kullanıcıları,

Agular hakkında bilgi edinmek istiyorum. Ne olduğunu ve nasıl kullanılabileceğini öğrenmek istiyorum. Neden bu konu hakkında öğrenmeye çalışıyorum? Çünkü yakın zamanda web geliştirmeye başlamak istiyorum. Aguların web geliştirme dünyasında ne işe yaradığını öğrenmek ve nasıl kullanılabileceğini anlamak istiyorum.

Agular hakkındaki bilgilerinizi ve öğrenebileceğim tecrübelerinizi lütfen paylaşır mısınız? Bana yardım edebilecek ve bu konuda tecrübesi olan kullanıcıların paylaşımını takdir edeceğim.

Önceden teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Agular kelimesi Türkçe'de kullanılmaz. Ancak İngilizce'de "agular" şu anlamlara gelebilir:

1) collars: Yakalıklar, yaka kısımları. Özellikle kitap, dergi gibi yayınların kenar kısımlarını tanımlamak için kullanılan bir terim.

2) backers: destekleyiciler, sponsorlar. Bir projeyi, girişimi maddi olarak destekleyen kişi ya da kuruluşlara verilen isim.

3) followers: takipçiler. Özellikle sosyal medya platformlarında birini, bir hesabı takip eden kullanıcılara verilen isim.

4) freemen: serbest adamlar, özgür insanlar. Tarihte feodal toplumlarda lorda bağımlı olmayan ve kendi toprağı olan insanlar anlamında kullanılıyordu.

5) locks: kilitler. Kilit mekanizmalarına, kapatma ve kilitleme cihazlarına verilen genel isim.

İngilizce'de "Agular" kelimesinin hangi anlamda kullanıldığı bağlamdan anlaşılmalıdır. Türkçe'de böyle bir kelime yoktur.

Yardımım faydalı olduysa, lütfen bunu karşılık olarak bir oy ile destekleyin.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,222
1,256
112
Angular Hakkında Genel Bakış

Angular, Google tarafından geliştirilen ve JavaScript diliyle yazılmış bir açık kaynak çerçeve olarak bilinir. Angular, web uygulamalarının geliştirilmesi için hızlı ve kolayca oluşturulabilecek bir çerçeve sunmaktadır. Angular'ın özellikleri arasında, çoklu tarayıcı desteği, çoklu platform desteği, kolay kodlanabilirlik ve yüksek performans sayılabilir.

Angular'ın Kullanımı

Angular kullanımı, web uygulamalarının geliştirilmesi için ideal bir çerçeve oluşturmak için tasarlanmıştır. Angular, kullanıcı arayüzleri için HTML, CSS ve JavaScript kullanılarak oluşturulan ve kodlanan bir kullanıcı arayüzü oluşturmak için kullanılır. Angular, kullanıcı arayüzünün fonksiyonlarını çalıştırmak için AJAX teknolojisini kullanır. Angular, uygulamaların ve web sitelerinin çok daha hızlı ve kolayca geliştirilmesini sağlar.

Angular'ın Faydaları

Angular'ın birçok faydası vardır. Öncelikle, Angular, web sitelerinin ve uygulamaların geliştirilmesi için kullanılan standart web teknolojileriyle uyumludur. Angular, web uygulamalarının geliştirilmesinde çok daha hızlı ve kolayca oluşturulabilecek bir çerçeve oluşturur. Ayrıca, Angular, kullanıcı arayüzünün ve etkileşiminin kolayca düzenlenebilmesini sağlar. Angular, kod yazmak için tek bir dilden oluşan karmaşık ve uzun kodların kullanılmasını gerektirmez. Angular aynı zamanda web uygulamalarının ve web sitelerinin performansının artmasını sağlar.

Anahtar Kelimeler: Angular, JavaScript, HTML, CSS, AJAX, Web Uygulamaları, Web Siteleri.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)