Ahdetmiş ne demek

oremeyenbayan

Üye
BaYaN
1 May 2023
3,211
357
17
Merhaba arkadaşlar! Ahdetmiş ne demek? hakkında bilgi almak istiyorum. Ahdetmiş kelimesi Türkçede söz vermek anlamına geliyor. Sözlüklerde 'ahdetmek' kelimesinin tanımı şöyle: 'Birbirine söz vererek yükümlülük almak; birbirlerine antlaşma, ittifak ya da güvence veren iki tarafın karşılıklı olarak alacağı sözleri vermek.'

Ahdetmiş kelimesi özellikle Türk geleneklerinde önemli bir yer tutar. Ahdetmiş sözünün tutulması, özellikle aile bireyleri arasındaki ilişkilerde çok önemlidir. Ahdetmiş sözünün tutulması, insanlar arasındaki güveni ve saygıyı arttırır.

Ahdetmiş sözünün tutulmaması ise, aile bireyleri arasındaki ilişkilere ciddi zararlar verebilir. Ahdetmiş sözünün tutulmaması, ilişkilerin kötüye gitmesine neden olabilir. Ahdetmiş sözünün tutulmasının önemi, Türkiye'de çok büyüktür.

Ahdetmiş sözünün ne anlama geldiğini ve önemini anlamak istiyorum. Ahdetmiş sözünün nasıl tutulması gerektiğini ve bu konuda nelere dikkat etmek gerektiğini öğrenmek istiyorum. Ahdetmiş sözünün ne kadar önemli olduğunu anlayabilmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Ahdetmiş Ne Demek?

Ahdetmiş, Arap dilinde yapılan sözleşme veya antlaşmanın adıdır. Ahdetmiş, İslami hukuk kurallarının içerisinde geçerli olan bir anlaşmadır. Bu anlaşma, tarafların sözleşmeyi yaparken kabul etmiş olduğu her türlü söz veya haklarının yerine getirilmesi ve uygulanması için geçerli olur. Ahdetmiş, İslami hukuk sistemi içerisinde geçerli olan bir anlaşmadır ve taraflar bu anlaşmaya uymak zorundadırlar.

Ahdetmiş Nasıl Yapılır?

Ahdetmiş, tarafların karşılıklı olarak kabul ettikleri bir sözleşmedir. Bu sözleşme, tarafların söz verdiği şeylerin yerine getirilmesi ve uygulanması için geçerlidir. Sözleşmeyi oluşturmak için, tarafların karşılıklı olarak kabul etmek zorunda olduğu bir sözleşme metni oluşturulmalıdır. Taraflar, sözleşmeyi oluştururken, kabul etmek zorunda oldukları herhangi bir şartları veya detayları da sözleşmeye eklemelidirler.

Ahdetmişin Geçerliliği

Ahdetmiş, İslami hukuk sistemi içerisinde geçerli olan bir anlaşmadır. Taraflar, ahdetmişi yaptıktan sonra bu anlaşmaya uymak zorundadırlar. Ahdetmiş, taraflar arasındaki ilişkiyi düzenleyen ve tarafların haklarını koruyan bir sözleşmedir. Ahdetmiş, tarafların karşılıklı olarak kabul ettikleri bir anlaşmadır ve geçerliliğini korumaktadır. Ahdetmiş, tarafların haklarını koruyan ve taraflar arasındaki ilişkiyi düzenleyen bir sözleşmedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)