Ahraz ne demek TDK Sözlük

mimikralicesi

Üye
BaYaN
1 May 2023
1,341
102
17
Merhaba,

Ahraz ne demek TDK Sözlük? sorusunu sormak istiyorum. Ahraz hakkında bilgi almak ve TDK Sözlükte ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Ahraz kelimesinin ne anlama geldiğini, nerede kullanıldığını ve nasıl kullanılacağını öğrenmek istiyorum.

Ahraz kelimesi hakkında bilgi almak için buraya geldim. Lütfen Ahraz hakkında bilgi edinmek için forumda bulunan diğer kullanıcıların yorumlarını ve önerilerini paylaşmalarını istiyorum. İlginç ve bilgilendirici yorumlarınızı bekliyorum. Özellikle Ahraz kelimesinin TDK Sözlükte ne anlama geldiğini merak ediyorum. Lütfen tavsiyelerinizi ve önerilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Ahraz kelimesini daha iyi anlayabilmek için katkıda bulunan herkese çok teşekkür ederim.

Saygılarımla.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Ahraz Ne Demek TDK Sözlük?

Ahraz kelimesi, Türk Dil Kurumu (TDK) Sözlükteki anlamıyla, çok sayıda insanın bir araya gelmesi ile oluşan, kalabalık, kargaşa durumunu ifade eder. Ahraz kelimesi, İslami kaynaklarda da geçmektedir. Ahraz kelimesinin kökeni, Arapça ‘haraz’ sözcüğünden gelmektedir. Haraz sözcüğü ise ‘çokluk’ anlamına gelmektedir.

Ahraz, genellikle kalabalık toplantılar, çok sayıda insanın bir araya gelmesi gibi durumlarda kullanılmaktadır. Ahraz kelimesinin kullanımı, çoğunlukla olumsuz anlamlara daha yöneliktir. Ahraz kelimesi, kalabalık toplantıların, çok sayıda insanın bir araya gelmesinin, kargaşa duruma neden olmasını ifade etmek için kullanılır.

Ahraz Kelimesinin Farklı Anlamları

Ahraz kelimesi, İslami kaynaklarda da geçmektedir. Bu kaynaklarda, ahraz kelimesinin anlamı ‘kalabalık’ olarak kullanılır. Ahraz kelimesi, kalabalık toplantı ve toplulukların kargaşa duruma neden olduğunu ifade etmek için kullanılan bir kelimedir.

Ahraz kelimesi, kalabalık toplantıların, çok sayıda insanın bir araya gelmesinin, kargaşa duruma neden olmasını ifade etmek için kullanılır. Ahraz kelimesi, ayrıca aşırılık, fazlalık ve çokluk anlamlarına da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ahraz kelimesi, kalabalık toplantıların, çok sayıda insanın bir araya gelmesinin, kargaşa duruma neden olmasını ifade etmek için kullanılan bir kelimedir.

Ahraz Kelimesinin Kökeni

Ahraz kelimesinin kökeni, Arapça ‘haraz’ sözcüğünden gelmektedir. Haraz sözcüğü ise ‘çokluk’ anlamına gelmektedir. Ahraz kelimesi, İslami kaynaklarda da geçmektedir. Bu kaynaklarda, ahraz kelimesinin anlamı ‘kalabalık’ olarak kullanılır.

Ahraz kelimesinin kökeni, Arapça ‘haraz’ sözcüğünden gelmektedir. Bu sözcük, çokluk ve kalabalık anlamlarına da yaygın olarak kullanılmaktadır. Ahraz kelimesi, çok sayıda insanın bir araya gelmesi ile oluşan, kalabalık, kargaşa durumunu ifade etmek için kullanılır.

Ahraz Kelimesinin Çağdaş Türkçede Kullanımı

Ahraz kelimesi, çağdaş Türkçede de kullanılmaktadır. Ahraz kelimesi, kalabalık toplantıların, çok sayıda insanın bir araya gelmesinin, kargaşa duruma neden olmasını ifade etmek için kullanılır.

Ahraz kelimesi, çeşitli konularda kullanılabilir. Örneğin, bir toplantıda kalabalık olması durumunda “ahraz var” diyebiliriz. Ahraz kelimesinin çağdaş Türkçede kullanımı, kalabalık toplantıların, çok sayıda insanın bir araya gelmesinin, kargaşa duruma neden olmasını ifade etmek için kullanılır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)