Aklayan ne demek

kelekci

Tanınmış Üye
BaYaN
6 Kas 2020
1,344
95
47
Merhaba,

Aklayan kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Bu kelimeyi ilk olarak bir roman içinde okudum ve anlamını tam olarak bilmiyorum. Bu nedenle, Aklayan kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Lütfen, bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Aklayan kelimeyi ne anlama geldiğini öğrenmek için elimden ne gerekiyorsa yapacağım.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,764
1,247
112
Aklayan Ne Demek?
Aklayan, bir kimsenin, kişinin veya bir kurumun, olayların seyrini değiştirerek, kendilerini korumaya yönelik hareketleri anlamına gelir. Aklayan bir olayın öncesinde ve sonrasında oluşan durumu değiştirerek kendini korumak için hareket etmektedir. Aklayan sözcüğünün kökeni, Yunanca 'aklama' sözcüğünden türemiştir.

Aklayan Ne Zaman Kullanılır?
Aklayan, kimsenin veya bir kurumun, kendilerini korumaya yönelik faaliyetleri anlamına gelir. Bu faaliyetler, bir olayın yolunu değiştirme, olayın içeriğini değiştirme veya kişinin veya kurumun konumunu değiştirme şeklinde olabilir. Aklayan, özellikle suçlamalara veya sözleşmesel taahhütlere karşı korunma amacıyla kullanılır. Aklayan, ayrıca yasal süreçlerde veya çatışmalı durumlarda da kullanılabilir.

Aklayan Ne Yapar?
Aklayan, konuşulan olayların veya sözleşmelerin içeriğini değiştirme, olayın sonucunu etkileme, sözleşmeyi bozma ve konuşulan olaya karşı kendini korumak için hareket etme gibi faaliyetleri yapar. Aklayan, olayın öncesinde ve sonrasında oluşan durumu değiştirmek için kullanılan bir araçtır.

Aklayan Ne Anlama Gelir?
Aklayan, bir kimsenin veya bir kurumun, olayların seyrini değiştirerek, kendilerini korumaya yönelik hareketleri anlamına gelir. Aklayan, bir olayın öncesinde ve sonrasında oluşan durumu değiştirerek kendini korumak için hareket etmektedir. Aklayan, özellikle suçlamalara veya sözleşmesel taahhütlere karşı korunma amacıyla kullanılır.

Aklayan İçin Kullanılan Diğer Terimler
Aklayan için kullanılan diğer terimler arasında; savunma, mazeret, savunma mekanizması, özür, izin, örtbas, muafiyet, ret ve imtiyaz gibi terimler bulunmaktadır.

Anahtar Kelimeler: Aklayan, Değiştirme, Sözleşme, Suçlamalar, Savunma, Mazeret.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)