Akrobat ne demek ingilizce

AtarliGenc

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,328
127
2
Merhaba, ben akrobasi hakkında bilgi almak istiyorum. İngilizce'de akrobasi ne anlama geliyor? Güçlü ve çevik vücut hareketleri içeren bu sanatın ne olduğunu ve neyi kapsadığını öğrenmek istiyorum. İngilizcede akrobasinin tam olarak ne olduğunu, nasıl kullanıldığını ve gösterilerde kullanılması için hangi gerekliliklerin olduğunu öğrenmek istiyorum. Ayrıca, akrobasinin tarihsel geçmişi hakkında da daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Lütfen yardımcı olun.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,236
1,256
112
Akrobat Ne Demek İngilizce?

Akrobat, dört harf olan bir kelimeden oluşmaktadır; A-K-R-O. Akrobat, fiziksel kabiliyetlerinin sonuna kadar sınırlarını zorlayan kişilere denir. Akrobatlar, ekstrem hareketler ve figürleri yerine getirmek için eğitilmiş, çok yetenekli ve dayanıklı sporcudur.

Akrobatik, kökü Latinceden olan acrobatĕus sözcüğünden gelmektedir. Bu sözcük, “uzun havaya çıkan” anlamına gelmektedir. Bu hareketlerin en eski örnekleri M.Ö. 3000’de Hindistan’da başlamıştır. Bu hareketler, günümüzde cirque ​​novelle (yeni cirque) adıyla, modern akrobatiklerle birlikte, çeşitli tiyatro ve gösteri formlarının parçası hâline gelmiştir.

Akrobatik eğitim, hareketlerin eşzamanlı ve bilinçli olarak yapılmasını, koordinasyonu ve kas-iskelet sistemini eğitmek için tasarlanmış bir eğitim yöntemidir. Akrobatik eğitim, ustalık ve dayanıklılık gerektiren ekstrem hareketleri öğretmek için kullanılan bir eğitim yöntemidir.

Akrobasi, eğitiminin üzerine kurulmuş olması ve ekstrem hareketleri öğretmek için tasarlanmış olması nedeniyle, çok fazla güç ve dayanıklılık gerektirir. Akrobasi, insan vücudunun dayanıklılığını ve kas gücünü zorlayan, çok riskli ve tehlikeli bir spordur. Akrobatik performans, çoğunlukla ritmik hareket veya denge hareketleri olarak bilinir.

Akrobasinin Farklı Türleri

Akrobasi, birçok farklı türü barındırmaktadır. Bunlar arasında şunlar bulunmaktadır:

• Küpler (Cubing): Küplerde akrobasi, sahnede akrobasi performansının bir parçası olarak kullanılır. Küpler, akrobatlar tarafından dövme veya sıçrama hareketleriyle kullanılır.

• Çift (Pairs): Çift akrobasi, iki kişinin birbirlerine sırtını verdikleri ve eş zamanlı olarak hareket ettikleri bir akrobatik formudur.

• İkizler (Twins): İkizler akrobasi, iki kişinin aynı zamanda hareket ettikleri bir akrobatik formudur.

• Ağaç (Tree): Ağaç akrobasi, üç veya daha fazla kişinin birbirlerine sırtını verdikleri ve eş zamanlı olarak hareket ettikleri bir akrobatik formudur.

• Köprü (Bridge): Köprü akrobasi, dört veya daha fazla kişinin birbirlerine sırtını verdikleri ve eş zamanlı olarak hareket ettikleri bir akrobatik formudur.

Akrobasinin Avantajları ve Dezavantajları

Akrobasinin avantajları arasında önemli bir yer tutar. Akrobasi, vücut kontrolünü geliştirir, kas gücünü ve dayanıklılığı artırır ve fiziksel, zihinsel ve duygusal sağlığınızı destekler. Akrobasi aynı zamanda özgüveni arttırır ve konsantrasyonu geliştirmenize yardımcı olur.

Akrobasinin dezavantajları arasında en önemli olanı, akrobasiye başlamadan önce uygun bir eğitim almamış olan kişilerin, aşırı hareketler sonucunda kendilerini yaralama ihtimalidir. Ayrıca, akrobasi yapan kişiler, çok fazla efor sarf ederek, kas ve iskelet sistemlerini zorlayarak kendilerini yorabilirler.

Özet olarak, akrobasi, fiziksel kabiliyetlerinin sonuna kadar sınırlarını zorlayan kişilere verilen bir isimdir. Akrobasi, eğitiminin üzerine kurulmuş olması ve ekstrem hareketleri öğretmek için tasarlanmış olması nedeniyle, çok fazla güç ve dayanıklılık gerektirmektedir. Akrobatik eğitim, hareketlerin eşzamanlı ve bilinçli olarak yapılmasını, koordinasyonu ve kas-iskelet sistemini eğitmek için tasarlanmış bir eğitim yöntemidir. Akrobasinin avantajları arasında önemli bir yer tutmaktadır. Akrobasinin dezavantajları arasında ise, akrobasiye başlamadan önce uygun bir eğitim almamış olan kişilerin, aşırı hareketler sonucunda kendilerini yaralama ihtimali bulunmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)