Aksetmiş ne demek

JovenopheSophi

Yeni Üye
BaYaN
5 Nis 2023
1,290
112
0
Antalya
Merhaba herkese,

Aksetmiş ne demek? sorusunu merak ediyorum. Sözlük anlamı hakkında bilgi arıyorum. Konu hakkında bilgi sahibi olanların yardımını istiyorum.

Aksetmiş kelimesi Türkçe'de "ayırmış, özel olarak seçmiş, korumuş, bakmış" anlamlarına gelir. Sözcük Türkçe'de çok eski bir kelimedir ve ilk olarak 14. yüzyılda kullanılmıştır. Aksetmiş kelimesi, bir kişinin bir işi özel olarak seçmeyi veya korumayı ifade etmek için kullanılır. Örneğin, bir kişi bir aracını aksetmiş olarak satmak isteyebilir. Bu, aracın özel olarak seçilmiş olduğu anlamına gelir.

Aksetmiş kelimesi, Türkçe konuşan ülkelerde kullanılır ancak diğer dillerde kullanılmaz. Ancak, bu kelime Türkçe'de çok yaygın olarak kullanılır ve herkes tarafından anlaşılır.

Şimdi, bu kelimenin ne anlama geldiğini anladım ancak kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Örneğin, aksetmiş ne zaman kullanılır? Bir diyalogda nasıl kullanılır? Bu kelime diğer kelimelerle nasıl kullanılır?

Bilgisi olanların çok değerli yardımlarını bekliyorum.

Teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,636
1,256
112
Aksetmiş Ne Demek?

Aksetmek, İngilizce'de 'to set an example' olarak tanımlanır. Yani, bir örnek belirlemek veya takip etmek anlamına gelir. Aksetmiş, başka birinin davranışlarına örnek olarak takip edilmesi anlamına gelir.

Aksetmiş, bir kişinin örnek olarak takip edilmesi ya da arka planında belli bir amaç varsa özel bir etki yaratmak için kullanılan bir anahtar kelimedir. Bir kişinin aksetmiş olması, başkalarının ona taklit etmelerini ve kendi özelliklerini benimsemelerini teşvik eder.

Aksetmişin Ne Zaman Kullanılır?

Bir kişinin aksetmiş olması, etrafındaki insanların davranışlarını etkilemesi veya kendi davranışlarının örnek gösterilmesi için kullanılır. Bir kişi aksetmiş olabilir, çünkü onun davranışlarından başkaları etkilenmektedir.

Kurumsal çerçevede, liderlerin aksetmiş olması, çalışanların onlara taklit etmesi ve taklit ettikleri özellikleri kendi aralarında dağıtmalarını teşvik eder. Örneğin, liderler başarılı olmak ve işleri başarıyla tamamlamak için zamanı kullanmayı aksetmiş olabilir.

Aksetmişin Faydaları Nelerdir?

Aksetmiş olmak, özellikleri ve değerleri ve davranışları arasında tutarlılık sağlamak için çok önemlidir. Bir kişinin aksetmiş olması, etrafındaki insanların ona uymalarını ve ona örnek almalarını teşvik eder.

Bir kişinin aksetmiş olması, arkadaşlarının veya çalışanlarının ona saygı göstermesini ve çalışmalarında güven duymasını sağlar. Aksetmiş olmak, insanlar arasında güven ve saygı oluşturmak ve aralarındaki iletişimin daha iyi olmasını sağlamak için önemlidir.

Aksetmiş, etrafındaki insanların kendisine uymasını teşvik etmek için kullanılan bir anahtar kelimedir. Aksetmiş, bir kişinin davranışlarından ve değerlerinden daha fazla etkilenmesini sağlayan etkili bir stratejidir. Aksetmiş, insanlar arasındaki iletişimi ve güveni geliştirmek için önemli bir araçtır.

• Love
Reactions: Deniz

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)