Aktariye ne demek TDK

ViCe

Yeni Üye
BaY
7 Nis 2023
1,295
114
0
Merhaba,

Aktariye ne demek TDK sorusunu sormak istiyorum. Aktariye kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. İnternette aradım ama ne yazık ki kesin bir cevaba ulaşamadım. Aktariye kelimesinin TDK tarafından ne anlama geldiğini öğrenmek için size danışmak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

Kelime anlamı hakkındaki bilgilerinizi paylaşır mısınız? TDK'nın aktariye için verdiği anlamı öğrenmek istiyorum. Aktariye hakkındaki diğer detayları da öğrenmek istiyorum. Ayrıca bu kelime nerede kullanılır, konuşma ve yazılarda hangi durumlarda kullanılır? Bu konuda bilgilerinizi paylaşır mısınız?

Konu hakkındaki görüşlerinizi önemle bekliyorum. Bu bilgileri öğrenmek için sizin desteğinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,239
1,256
112
Aktariye Ne Demek TDK Anlamı?

Aktariye, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından tanımlanan, uzmanlık alanı ticarete ait işleri yürüten veya bu işleri yürütecek kimselerin çalıştığı mağaza, dükkân veya komisyonculuk işletmesi anlamına gelir. Aktariye, özellikle ticari işlemlerin düzenli olarak yapıldığı, özellikle satın alımların, satışların, teslimlerin, teminatların ve ödemelerin kontrol edildiği bir ortamdır. Aktariye, ticari işlemlerin düzenli ve etkin olarak yürütülmesi için gerekli tüm araçları ve kaynakları sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Aktariye Ne İş Yapar?

Aktariye, ticari işlemleri yürütmek için gerekli tüm araçları ve kaynakları sağlamak amacıyla kurulmuştur. Aktariyeler, özellikle ticari işlemlerin düzenli olarak yapıldığı, özellikle satın alımların, satışların, teslimlerin, teminatların ve ödemelerin kontrol edildiği bir ortamdır. Aktariyeler, özellikle satın alımların, satışların, teslimlerin, teminatların ve ödemelerin düzenli ve etkin olarak yürütülmesi için gerekli tüm mal ve hizmetleri temin etmek gibi ticari işlemleri gerçekleştirirler. Aktariyeler, satın alımlar yapmak, satışlar yapmak, teslimatları sağlamak, teminatları kontrol etmek ve ödemeleri gerçekleştirmek gibi daha birçok ticari işlemi gerçekleştirirler.

Aktariye Ne Kadar Kazandırır?

Kazanç, aktariye işletmesinin ne kadar iş yaptığına ve işletmenin hangi ürün ve hizmetleri satışa sunduğuna bağlı olarak değişmektedir. Aktariye işletmesi, satışa sunduğu mal ve hizmetlerin kalitesine, çeşidine, satış fiyatına, teslimat zamanlamasına ve ödeme koşullarına bağlı olarak kazanç elde eder. Aktariye işletmelerinin kazancı ayrıca, işletmenin kullandığı reklam ve pazarlama teknikleri, alınan ödemelerin düzenli ve etkin olarak gerçekleştirilmesi, müşteri ilişkilerinin kurulması ve sürdürülmesi gibi diğer faktörlere de bağlıdır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)