Aktarlı ne demek

ruhumunizi

Yeni Üye
BaY
5 Nis 2023
1,259
89
2
Merhaba,

Aktarlı kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Biraz arastirma yaptim ama doğru bir sonuç bulamadim. Aktarlı nedir? Aktarlı ne anlama geliyor? Hangi alanlarda kullanılıyor? Aktarlı ile ilgili herhangi bir örnek verebilir misiniz?

Deneyimli arkadaslarimdan yardim istiyorum. Lütfen bilgilerinizi paylasiniz. Aktarlı kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek için her türlü yardimi kabul ediyorum.

Teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,362
1,315
112
Aktarlı Ne Demek?

Aktarlı, Türkçe dilinde kullanılan bir sözcük olup sözlük anlamı olarak "seçkin, özel ve nitelikli" olarak tanımlanır. Sözcük, genel olarak cömert, kibar ve cömert davranışlarıyla özellikle önemli kişilere verilen özel muameleleri, saygı göstermeyi ve özenli davranmayı ifade eder. Aktarlık, herhangi bir kişiye veya topluluğa karşı özel saygı ve muameleyi ifade etmek için kullanılır.

Aktarlı Ne Zaman ve Nasıl Kullanılır?

Aktarlık, özellikle önemli kişilere, özellikle de görevlilere, özel olarak takdir edilmesi gereken kişilere veya topluluğa karşı kullanılır. Bu durumda, sözcük özellikle ilgili kişi veya topluluğa karşı özel bir saygı ve muameleyi ifade etmek için kullanılır.

Aktarlı Kullanımının Günümüzde Ne Anlama Geliyor?

Günümüzde, aktarlık genellikle topluma karşı özel bir saygı gösterme olarak kullanılır. Özellikle önemli kişilere ve topluluklara karşı cömert, kibar ve respek göstermek için kullanılır. Örneğin, özel bir yemeğe davet edilen kişiye özel bir saygı göstermek için kullanılabilir.

Aktarlının Ayrıntılı Kullanımı

Aktarlık, genellikle özel bir kişiye veya topluluğa karşı özel bir saygı ve muameleyi ifade etmek için kullanılır. Bu durumda, aktarlık sözcüğünün kullanımı ile özel bir kişiye veya topluluğa özel bir saygı ve muameleyi ifade etmek mümkündür. Örneğin, bir göreve atanan kişiye özel bir saygı göstermek için aktarlık sözcüğünü kullanmak mümkündür. Aktarlık, özellikle önemli kişilere karşı kullanıldığında, özel bir saygı ve muameleyi ifade eder.

• Haha
Reactions: KanatlıGökyüzü

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)