Aktarmada ne demek

poliyana

Yeni Üye
BaYaN
11 Nis 2023
1,296
132
2
İstanbul
Merhaba arkadaşlar,
Aktarmada ne demek? sorusunu merak ediyorum. Aktarmada ne anlama geliyor? Bu terimin neyi ifade ettiğini anlamaya çalışıyorum. Aktarma hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğuma dair bir fikrim yok. O yüzden siz değerli arkadaşlardan yardım istiyorum. Aktarmada ne demek? hakkında ne kadar kaynak bulabilirsem çok sevinirim.

Bu terimin neyi ifade ettiği hakkında öğrenmek istediğim her şeyi öğrenebilmek için, araştırma yapmaya ve konu hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalışıyorum. Konu hakkında destek almak istediğim için buradayım. Aktarmada ne demek? hakkında biraz yardım edebilir misiniz? Aktarmada neyi kastediyor? Aktarmada neyi amaçlıyor? Aktarmada neyi hedefliyor? Aktarmada ne işe yarıyor?

Herhangi bir cevap olursa çok sevinirim. Teşekkür ederim.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
21,834
1,256
112
Aktarmada Ne Demek?

Aktarmada ne demek, özellikle büyük şirketlerin çok sayıda veri tabanını bir araya getirmesi gereken durumlarda sıklıkla karşılaşılan bir terim. Bu terimin anlamı, çeşitli veri kaynaklarından verileri toplamak, dönüştürmek ve bunları bir araya getirmek için kullanılan bir süreçtir. Genellikle, bir veri tabanından bir veri tabanına veri aktarımının sağlanması amacıyla kullanılır.

Aktarmada Süreçler

Aktarmada süreçler, genellikle veri tabanından veri tabanına veri aktarımını sağlamak için kullanılan birkaç temel adımı içerir. Bunlar arasında, veriyi kaynaktan hedefe aktarımı, çevrimiçi olarak veri tabanında dönüştürme ve işleme, verileri arşivleme, veri tabanının tümüyle yedeklenmesi ve veri tabanının yeniden oluşturulması da dahil olmak üzere temel veri aktarım adımları bulunur.

Aktarmada Veri Kaynağı

Aktarmada veri kaynağı, veri aktarımının gerçekleşmesi için gerekli olan veri tabanıdır. Veri aktarımı, genellikle bir veri tabanından başka bir veri tabanına aktarılmak üzere tasarlanmış veri kaynaklarından gelen verileri içeren bir dosyayı içerir. Veri kaynağının türü, tamamen veri aktarımının çeşidine ve veri tabanının türüne bağlıdır.

Aktarmada Veri Dönüştürme

Aktarmada veri dönüştürme, veri aktarımının başarılı olması için gerekli olan, verileri çeşitli biçimlerde dönüştürme ve işleme sürecidir. Veri dönüştürme, genellikle tüm veriyi kaynaktan hedefe aktarımının ardından gerçekleştirilir. Veri dönüştürme, veri aktarımında çok önemli ve verilerin aktarımında doğru bir şekilde işlemlerin yapılması için oldukça önemlidir.

Aktarmada Veri Tabanı Yönetimi

Aktarmada veri tabanı yönetimi, veri tabanının kontrol edilmesi ve veri aktarımının başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için gerekli olan bir süreçtir. Veri tabanı yönetimi, veri aktarımının başarılı olması için çok önemlidir, çünkü veri tabanının güvenli ve güncel tutulmasını sağlar. Veri tabanı yönetimi, veri aktarımı sırasında verilerin kaybolmamasını ve kaynaktan hedefe veri aktarımının doğru bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Anahtar Kelimeler: Aktarmada, Veri Tabanı, Veri Dönüştürme, Veri Kaynakları, Veri Tabanı Yönetimi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)