Aktüer ne demek TDK

Bazooka

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,450
144
62
Merhaba,

Aktüer kelimesinin TDK tarafından ne anlama geldiğini merak ediyorum. Bu konuda size yardım edebilir misiniz? Aktüer kelimesi üzerine ne kadar bilgiye sahip olduğunuzu merak ediyorum. Aktüer kelimesinin kökeni, anlamı ve kullanımı hakkında bilgi paylaşırsanız çok sevinirim. Benim TDK tarafından aktüer kelimesinin ne anlama geldiğini öğrenmek için özellikle bu forumu açtığımı belirtmek isterim. Aktüer kelimesinin TDK tarafından hangi anlamlar içerdiğini, örnek cümleler ve kullanımı hakkında bilgi vermenizi bekliyorum.

Önemli olan, aktüer kelimesinin TDK tarafından ne anlama geldiğini öğrenmek. Bu konuda desteklerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,994
1,347
112
Aktüer Ne Demek TDK?

Aktüer, Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından tanımlanan, ortak bir amaca yönelik, ortak bir hareket biçimini izleyen, her bireyin özgürce katılabileceği türde siyasi, sosyal ve ekonomik bir örgütlenmedir. Aktüerler, üyeleri arasındaki ilişkiyi özerkliğin, özgürlüklerin ve özgürlüklerin korunmasının güvence altına alındığı bir sözleşmeyle kurar.

Aktüerler, üyeler arasında ortak amacın gerçekleştirilmesi için çalışmalar yürütür. Bu amaç, üyelerin ortak çıkarlarını savunmak ve korumak için bir araya gelmiş olmalarıdır. Aktüerler, üyelerin hedeflerini gerçekleştirmek için ortak çabalar sarf etmelerini, üyelerin karşılıklı yardımlaşmayı ve diyalogu desteklemelerini, üyelerin güvenilirliğini ve sözleşmeyi sağlamalarını sağlar.

Aktüerlerin Özellikleri

Aktüerler, üyelerin ortak çıkarlarını savunmak ve korumak için ortak bir hareket biçimini izler. Aktüerler, üyelerin temel hak ve özgürlüklerini korumayı amaçlar. Aktüerlerin özerkliği ve özgürlükleri sözleşme ile korunur. Aktüerler, üyeler arasındaki ilişkileri desteklemek ve üyelerin ortak amacını gerçekleştirmek için çalışmalar yürütür. Aktüerler, üyelerin karşılıklı yardımlaşmayı ve diyalogu destekler. Aktüerler, üyelerin güvenilirliğini ve sözleşmeyi sağlamalarını destekler.

Aktüerlerin Faydaları

Aktüerler, üyelerin ortak çıkarlarını savunmak ve korumak için ortak hareket biçimleri izlemelerine olanak sağlar. Aktüerler, üyeler arasındaki ilişkileri destekleyici ve üyelerin ortak amacını gerçekleştirmek için çalışmalar yürütür. Aktüerler, üyeler arasındaki karşılıklı yardımlaşmayı ve diyaloğu destekler. Aktüerler, üyelerin güvenilirliğini ve sözleşmeyi sağlamalarını destekler. Aktüerler, üyelerin özgürlüklerini ve haklarını korumak için bir araya gelmelerine olanak sağlar.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)