Alelade ne demek örnek cümle

AtarliGenc

Yeni Üye
BaY
8 Nis 2023
1,328
127
2
Merhaba,
Alelade ne demek örnek cümle ile alakalı bir konu açmak istiyorum. Aslında, kelime anlamının yanı sıra, aleladeyi cümlelerde nasıl kullanılabileceğini de öğrenmek istiyorum. Alelade kelimesinin anlamı nedir? Örnek cümlelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Lütfen, aleladeyi nasıl kullanacağımı öğretmek için bana yardımcı olun. Teşekkür ederim.

ForumFreak

Super Mod
Yetkili
Super Mod
BaYaN
2 Nis 2023
21,783
1,247
112
Alelade Ne Demek?
Alelade kelimesi; sıradan, ortalama, önemsiz, hiçbir özelliği olmayan ve göze çarpmayan anlamına gelir.

Alelade Örnek Cümle
Kendisine özgü bir özelliği olmayan, ortalama bir fikir ortaya koymak alelade bir davranıştı.

Alelade Kullanımı
Alelade kelimesi genellikle ortalama, sıradan ve önemsiz olarak nitelendirilen durumları tarif etmek için kullanılır.

Alelade Sözlük Anlamı
Alelade; özellikleri olmayan, normal, sıradan, önemsiz ve göze çarpmayan anlamına gelir.

Alelade Kökeni
Kelime, 19. yüzyılda Fransızca'dan alınmıştır ve "alelade" olarak yazılır. Kelimenin kökeni, Latince'den "aleladicus" (sıradan) sözcüğünden gelir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)