Alıklık ne demek TDK

fisilti

Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,264
101
17
Merhaba herkese,

Alıklık ne demek TDK sorusunu sormak istiyorum. Bu kavramın ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. Özellikle Türk Dil Kurumu tarafından ne anlam ifade ettiğini öğrenmek istiyorum. Ayrıca, alıklık hakkında neler söyleniyor ve bu kavramın çeşitli konularda kullanımı hakkında da bilgi sahibi olmak istiyorum. Herhangi bir kaynakta veya konu hakkında detaylı bir açıklama bulabiliyor muyum? Bu konuda herhangi bir bilgi sahibi olanlar, lütfen bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Teşekkürler.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,918
1,159
112
Alıklık Ne Demek TDK Hakkında

Alıklık, TDK tarafından tanımlanmış olan bir sözcüktür. Alıklık, kendini belli bir alanda ustalaşmış ya da özellikle bilgili olarak anlamına gelir. Alıklık, bir şeyi çok iyi yapmak ya da bilmek amacıyla çok çalışmaktan kaynaklanır. Alıklık, kişinin zamanla kazanılmış becerileri ve yetenekleri ile elde edilen bir durumdur.

Alıklık, üzerinde çalışılma ve öğrenilme gerektiren bir süreçtir. Kişi, alıklık kazanmak için belli bir alanda uzun süredir çalışmalı ve çok çalışmalıdır. Bir kişi, alıklık kazanmak için çok çalışma, çok okuma ve çok çalışma gerektirir. Alıklık, bir kişinin belli bir alanda çok iyi olduğu anlamına gelir. Alıklık, düzenli olarak çalışma, okuma ve çalışma ile kazanılır.

Alıklık Nasıl Kazanılır?

Alıklık, çalışma ve çaba ile kazanılır. Bir kişi, alıklık kazanmak için uzun süreli çalışma, çok okuma ve çok çalışma yapmalıdır. Alıklık, belli bir alanda uzmanlaşmayı gerektirir. Alıklık kazanmak için, kişinin çalışmaya ve öğrenmeye istekli olması gerekir. Alıklık, zamanla çalışma ve çaba ile edinilebilen bir durumdur.

Alıklık Ne Demek TDK'da?

TDK, alıklık sözcüğünün anlamını; “bir şeyi çok iyi yapmak ya da bilmek amacıyla çok çalışmaktan kaynaklanan, kendini belli bir alanda usta olarak tanımlayan” olarak belirtmektedir. Alıklık, çalışma, okuma ve çalışma ile kazanılır. Alıklık, zamanla çalışma ve çaba ile edinilen bir durumdur. Alıklık, kişinin belli bir alanda çok iyi olduğu anlamına gelir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)