Almanya 2 dünya savaşında hangi devlete saldırmadı

CATA

Tanınmış Üye
BaY
7 Kas 2020
1,406
126
62
Merhaba,

2. Dünya Savaşı döneminde Almanya hangi devlete saldırmadı sorusunu sormak istiyorum. Almanya'nın 2. Dünya Savaşı sırasında hangi devlete saldırmadığını merak ediyorum. Bu konu ile ilgili bana yardımcı olabilir misiniz?

2. Dünya Savaşı döneminde Avrupa ve Ortadoğu'da Almanya'nın düzenlediği saldırıların birçoğu, İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika, İtalya, Polonya, Yugoslavya, Rusya ve Kuzey Afrika'daki devletlere karşı gerçekleşti. 2. Dünya Savaşının başlamasından önce, Almanya'nın saldırmayacağı tek bir devlet vardı: İsviçre. İsviçre, Almanya'nın yakın bir arkadaşı ve müttefiki olduğu ve İsviçre'nin güvenliğini sağlamak için Almanya tarafından korunduğu için, Almanya tarafından saldırıya uğramadı.

Ancak, İsviçre konumu 2. Dünya Savaşı sırasında değişti. İsviçre, Almanya'nın saldırılarının yanı sıra, İtalya ve Japonya tarafından da istila edildi. İsviçre'nin, Almanya tarafından istila edilmemesinin nedeni, İsviçre'nin özerkliğini ve bağımsızlığını korumasıydı. Bu nedenle, İsviçre 2. Dünya Savaşı sırasında Almanya tarafından saldırıya uğramadı.

Şimdi, 2. Dünya Savaşı sırasında Almanya'nın hangi devletlere saldırmadığını öğrenmek için daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorum. İlgili konuyla ilgili yardım edebilecek kimseler var mı? Lütfen yardım ediniz.

• Love
Reactions: Sedef and Burcu

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,493
1,159
112
Almanya 2. Dünya Savaşında Hangi Devlete Saldırmadı?

2. Dünya Savaşı, tarihin en büyük ve en çok kan dökülen savaşlarından biridir. Savaşın neredeyse tüm dünyaya yayıldığı ve çok sayıda ülkenin tarafını aldığı çok bilinir. Ancak, Almanya 2. Dünya Savaşı sırasında hangi devlete saldırmadı? Bu makalede, Almanya'nın 2. Dünya Savaşı sırasında hangi devlete saldırmadığına dair detaylara daha yakından bakacağız.

Almanya SSCB'ye Savaş Açmadı

Almanya 2. Dünya Savaşı sırasında Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'ne (SSCB) savaş açmadı. SSCB, Polonya'ya saldırıldıktan sonra Almanya tarafından işgal edildi. Almanya, Hitler'in "Büyük Almanya" planının parçası olarak SSCB'ye saldırmayı planlıyor ve çok sayıda asker gücünü SSCB sınırına geçiriyordu. Ancak, 1941'de Almanya'nın SSCB'ye saldırmasını önlemek için Hitler, Operasyon Barbarossa adlı bir operasyon planladı. Operasyon Barbarossa, Almanya'nın SSCB'yi işgal etmeye ve parçalamaya yönelik bir plan oldu. Ancak, operasyonun başarılı olmaması ve Almanya'nın SSCB'nin savunmasına karşı güçlerinin kısa sürede yıkılması, Almanya'nın SSCB'ye savaş açmasını engelleyen en önemli faktör oldu.

Almanya İsveç'e Savaş Açmadı

Almanya, İsveç'e de 2. Dünya Savaşı sırasında savaş açmadı. İsveç, Almanya tarafından işgal edilmemiştir. İsveç, savaş sırasında tarafsız kalmış ve Almanya tarafından saldırıya uğramamıştır. İsveç, savaş sırasında tarafsız bir politika izlemiş ve Almanya'ya askeri, ekonomik ve politik destek sağlamamıştır. İsveç, Almanya'ya savaşa destek vermekten kaçınmıştır, ancak Almanya tarafından çok sayıda ürün satın almıştır.

Almanya Norveç'e Savaş Açmadı

Almanya, Norveç'e de 2. Dünya Savaşı sırasında savaş açmadı. Norveç, Almanya tarafından işgal edilmiştir, ancak savaş sırasında Norveç'e askeri saldırı yapılmamıştır. Almanya, Norveç'e 9 Nisan 1940'da işgal etmiş ve Norveç'in özerkliğini tanımıştır. Norveç, komşu ülkelerinin de bağımsızlığını tanımış ve Norveç'e savaş açmamıştır.

Sonuç

Sonuç olarak, Almanya 2. Dünya Savaşı sırasında SSCB'ye, İsveç'e ve Norveç'e savaş açmadı. Ancak, SSCB ve Norveç'in Almanya tarafından işgal edilmesi, 2. Dünya Savaşı'nın sonunda Almanya'ya karşı çok ciddi cezalar açısından çok önemli olmuştur.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü