Almanya kime karşı savaştı

arkamikontrolet

Tanınmış Üye
BaY
1 May 2023
1,292
103
47
Merhaba,

Ben Almanya kime karşı savaştı? sorusunun cevabını arıyorum. İkinci Dünya Savaşı sırasında Almanya hakkında bir bilgim yok. Bunun için bu forumu aramaya karar verdim. Sizin anlayabileceğiniz bir dille konu hakkında konuşurken, tarihi olayları veya toplulukları veya ülkeleri açıklamam gerekir mi?

Bu soruya cevap vermek için, her şeyden önce, İkinci Dünya Savaşının ne olduğunu bilmem gerek. İkinci Dünya Savaşı, 1939 yılında Almanya'nın Polonya'yı işgal etmesiyle başlayan, çok sayıda ülkenin aralarında oynadığı bir savaştı. Savaşın Almanya tarafında katılan ülkeleri arasında, Avusturya, Danimarka, İtalya, İspanya, Finlandiya, Fransa, İngiltere, Yunanistan ve Sovyetler Birliği gibi birçok ülke vardı.

Şimdi, Almanya kime karşı savaştı? sorusunu cevaplayabilirim. İkinci Dünya Savaşı sırasında, Almanya; İngiltere, Fransa, Polonya, İtalya, Yunanistan ve Sovyetler Birliği gibi birçok ülkeyle savaşmıştır.

Bu arada, Almanya'nın dört yıl süren savaş sonunda, 1945 yılında teslim olduğunu unutmamalıyız.

Bu konu hakkında daha fazla bilgi edinmek için, tarih kitaplarından veya internetten araştırmalar yapabilirsiniz.

Bu konu hakkında yardım edebilecek herkese çok teşekkür ederim.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,422
1,315
112
Almanya'nın İkinci Dünya Savaşı Karşısındaki Durumu

İkinci Dünya Savaşı (1939-1945 yılları arasında), dünyanın en büyük ve en ölümcül savaşı olarak tarihe geçti. Almanya, İkinci Dünya Savaşı'nda karşı tarafa karşı savaşmış ve çok sayıda ülkenin saldırıya uğramıştı. Almanya, İkinci Dünya Savaşı sırasında İtalya, Japonya ve Romanya ile bir ittifak kurmuş ve bu ülkelerin liderleri arasında Adolf Hitler tarafından liderlik edilen Nazi Almanyası oluşmuştur.

Nazi Almanyası, diplomasi ve siyasi alanlarda komşularına karşı agresif davranmaya başladı. Almanya, önce Avusturya'yı, ardından Çekoslovakya'yı işgaliyle birlikte çok sayıda Avrupa ülkesine saldırdı. Almanya, İkinci Dünya Savaşı'nın başında Fransa, Belçika, Hollanda, Lüksemburg, Danimarka ve Norveç'i işgal etmiştir.

Almanya'nın İkinci Dünya Savaşı Sırasında Karşısında Bulunduğu Ülkeler

Savaş sırasında Almanya, Sovyetler Birliği, İngiltere, Fransa, ABD, İtalya ve Japonya ile savaşmıştır. Almanya, İkinci Dünya Savaşı'nın sonunda, bu ülkelerin tümü tarafından bozguna uğratılmış ve 1945'te yenilmiştir.

Almanya'nın İkinci Dünya Savaşı Sonrası Sorumlulukları

1945'te Almanya, İkinci Dünya Savaşı'nda yapılan işkence ve cinayetlerin tazminatını ödemek için sorumlu tutuldu. İkinci Dünya Savaşı sonrasında, Almanya, Avrupa'nın ekonomik ve siyasi anlaşmazlıklar üzerinde barışçıl bir çözüm aramaya yönelik olarak çeşitli çabalara katılmıştır. Almanya, bugün Avrupa Birliği'nin önemli üyesi olarak küresel bir lider olarak tanınmaktadır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü