Almanya'da işçiler kaç saat çalışır

ZeusNuts

Tanınmış Üye
BaYaN
27 Şub 2022
1,394
132
62
Merhaba herkese!
Almanya'da işçiler kaç saat çalışır? sorusuyla ilgili yardım almak istiyorum. Çalışma saatleriyle ilgili konuda güncel bilgiye ihtiyacım var. Bu konuda deneyim sahibi olanların görüşlerini öğrenmek istiyorum. Lütfen, Almanya'da işçilerin çalışma saatleri hakkında bilgi verebilir misiniz? Çalışma saatlerinin azami süreleri, ücretli tatil zamanları, ücretli tatil hakkında ne gibi düzenlemelerin yapıldığı gibi konular hakkında bilgi verir misiniz? Almanya'da işçilerin çalışma saatleriyle ilgili konulara ilişkin konularda yardımınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.

HeLLDoRaDo

Moderator
Yetkili
Moderator
BaY
4 Nis 2023
21,490
1,159
112
Almanya'da İşçilerin Çalışma Saatleri Hakkında

Almanya, İş Kanunu'na göre, işçilerin haftalık çalışma süresini en fazla 48 saate kadar sınırlandırmıştır. Ancak, haftada 40 saatlik bir çalışma süresi, çoğu durumda, haftalık ortalama olarak çalışma saatleri için geçerlidir.

Almanya'da Ortağın Çalışma Saatleri

Almanya'da ortağın çalışma saatleri hakkında kapsamlı bir kanun olmamakla birlikte, ortağın çalışma saatleri için yasal sınırlamalar bulunmaktadır. İş Kanunu'na göre, ortağın çalışma saatleri haftada en fazla 50 saate kadar sınırlandırılmıştır.

Almanya'da Çocuk İşçilerin Çalışma Saatleri

Çocuk işçiler, Almanya'da çalışma saatleri konusunda çok daha sıkı kurallara tabi olmaktadır. Çocuk işçilerin haftalık çalışma süresi, 12 yaşından küçük olanlar için en fazla 25 saate, 12-14 yaş arası çocuklar için en fazla 30 saate, 14-15 yaş arası çocuklar için en fazla 35 saate ve 15-18 yaş arası çocuklar için en fazla 40 saate kadardır.

Özet
Almanya, İş Kanunu'na göre, haftalık çalışma süresini genel olarak en fazla 48 saate kadar sınırlandırmıştır. Ortağın çalışma saatleri için haftada en fazla 50 saat sınırlaması bulunmaktadır. Çocuk işçiler için ise, yaşa göre çalışma saatleri sınırlaması vardır. 12 yaşından küçük olanlar için en fazla 25 saat, 12-14 yaş için en fazla 30 saat, 14-15 yaş arası için en fazla 35 saat ve 15-18 yaş arası için en fazla 40 saat çalışma süresi geçerlidir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)