Alttan almak ne demek TDK

AltoClef

Yeni Üye
BaYaN
7 Nis 2023
1,314
84
2
Merhaba,

Alttan almak ne demek TDK sorusu ile ilgili yardım istiyorum. Ben alttan almak hakkında pek bir şey bilmiyorum. Bir arkadaşım bu konu ile ilgili bir şeyler duyduğunu söyledi ve ben de ne demek olduğunu anlamak için TDK'ya başvurmak istedim. Bu konu hakkında yardım alabileceğim veya öğrenebileceğim herhangi bir şey var mı?

Konu hakkında ek bilgiler vermek isterim. 'Alttan almak' kavramıyla ilgili ne anlam ifade ettiğini veya neyi kastettiğini öğrenmek istiyorum. Yardımınızı bekliyorum.

Teşekkürler.

acitatlihayat

Moderator
Moderator
BaYaN
28 Kas 2020
22,276
1,256
112
Alttan Almak Ne Demek TDK Hakkında Makale

Alttan almak kelimesi Türk Dil Kurumu (TDK) tarafından tanımlanmış bir deyimdir. Bu deyim kullanıldığında, bir şeyi daha önce alınmış olan şeyin daha düşük fiyatını almak için mücadele etmek anlamına gelir. Bu deyim, alışveriş yapan insanlar arasında oldukça yaygındır.

Alttan Almak Ne Anlama Geliyor?

Alttan almak, alışveriş yapan insanlar arasında yaygın olan bir deyimdir. Bu deyim, bir şeyi daha önce alınmış olan şeyin daha düşük fiyatını almak için mücadele etmek anlamına gelir. Bu deyim, alışveriş yaparken daha düşük fiyata sahip olmak için insanların azami çabayla çalışmasına izin verir.

Alttan Almak Ne Zaman Kullanılır?

Alttan almak, özellikle alışveriş yapan insanlar arasında oldukça yaygındır. Bir şeyi almak istediğinizde, farklı satıcılar arasında fiyat karşılaştırması yaparak en iyi fiyata sahip olabilirsiniz. Fakat, bu deyim, maliyetinizi daha da düşürebilmeniz için kullanılır. Bu deyim, alışveriş yapan insanların daha uygun fiyata alışveriş yapabilmesi için kullanılır.

Alttan Almak Ne İçin Kullanılır?

Alttan almak, alışveriş yapan insanların daha uygun fiyata alışveriş yapmasını sağlamak için kullanılır. Bu deyim, alışveriş yapan insanların, daha önce alınmış olan şeyin daha düşük fiyatını almak için mücadele etmelerine izin verir. Alttan almak, alışveriş yapan insanların azami çabayla çalışmalarının ödüllendirilmesidir.

Alttan Almak Ne İçin Kötü Bir Fikir?

Alttan almak, alışveriş yapan insanlar için kötü bir fikir olarak görülebilir. Çünkü, daha düşük fiyata alışveriş yapmak için, alışveriş yapan insanların mücadele etmesi gerekebilir. Bu, alışveriş yapan insanlar için zaman kaybına ve stresli durumlara yol açabilir. Ayrıca, alışveriş yapan insanların daha düşük fiyata alışveriş yapabilmesi için, satıcıların fiyatlarını düşürmesine izin vermek zorunda kalabilirsiniz.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)