Amazon kadınları efsanesi hangi devlete aittir

JellyCuddles

Yeni Üye
BaYaN
4 Nis 2023
1,283
121
0
Merhaba,
Amazon kadınları efsanesiyle ilgili bilgim oldukça sınırlı. Bana bu efsane hakkında daha fazla bilgi verebilir misiniz? Hangi devlete aittir? Efsaneyle ilgili temel özellikler nelerdir ve kökeni nedir? Ayrıca, bu efsaneyle ilgili yazılan kitaplar veya filmler hakkında da bilgi verir misiniz?

Her şeyden önce, Amazon kadınları efsanesi hakkında çok fazla bilgiye ihtiyacım var. Bu efsaneyle ilgili çok fazla detay bilmiyorum ve bu konuda yardım edebilecek biriyle konuşmak istiyorum. Lütfen eğer Amazon kadınları efsanesiyle ilgili bilginiz varsa, lütfen paylaşın. Ayrıca, hangi devlete ait olduğu hakkında da bilgi istiyorum.

August

Moderator
Moderator
BaYaN
7 Kas 2020
22,345
1,315
112
Amazon Kadınları Efsanesi Hakkında

Amazon kadınları efsanesi, antik Yunan tarihçilerinden Herodot'un "İskenderiye Destanı"nda anlatılan, Güney Avrupa'da yaşayan kadınların krallıklarıyla ilgili bir efsanedir. Efsaneye göre, bu kadınlar, erkekleri savaşçı olarak eğitmek amacıyla, kendi aralarında çift eşli yaşamaya karar vermişlerdi. Efsaneye göre, Amazon kadınları, aralarında savaşçı eğitimleri almış olan erkek çocuklarını savaş alanlarına gönderdikleri için, kadınların savaşı kazanma yetenekleri ünlüydü.

Amazon Kadınları Efsanesinin Kökeni

Herodot'un İskenderiye Destanı'nda anlatılan Amazon kadınları efsanesinin kökeni, antik Yunan kaynaklarında bulunan ve antik Yunan kültürüne dayanan olağanüstü öykülerden kaynaklanmaktadır. Antik Yunan tarihçileri, bu öyküleri bazen doğrudan, bazen de çeviri ve anlatımla tarihsel olaylara bağlayarak kaleme almışlardır.

Amazon Kadınları Efsanesinin Hangi Devlete Ait Olduğu

Antik Yunan kaynaklarında geçen Amazon kadınları efsanesinin hangi devlete ait olduğu kesin olarak bilinmemektedir. Efsaneye göre, Amazon kadınlarının krallığının doğduğu yer, antik çağda kısmen değişik adlarla anılan Mezopotamya veya Anadolu bölgesi olarak kabul edilmektedir. Herodot ve diğer antik Yunan tarihçileri, bu bölgedeki kadınların yaşadığına dair çok sayıda anlatılara sahip oldukları için, Amazon kadınlarının buraya ait olduğu düşünülmektedir.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Hakkımızda

• buyukforum.com.tr Türkiye'nin Genel Forum Sitesi. Sondakika haberlerini tartışmak ve bilgi paylaşım ağımıza katılmak için lütfen üye olunuz.

Hızlı Linkler

Kullanıcı Menüsü