Amerika hangi meslekleri alıyor

kizingucu

Yeni Üye
BaYaN
8 Nis 2023
1,323
100
0
Merhaba,

Amerika'nın hangi meslekleri alacağını merak ediyorum. Özellikle, sağlık, güvenlik, eğitim, teknoloji, yönetim ve diğer alanlarda hangi mesleklerin işe alındığını öğrenmek istiyorum. Sizin de deneyimlerinizi ve bildiklerinizi duymak istiyorum.

Amerika'da hangi mesleklerin aranabileceğini, hangi alanlarda daha fazla işin olacağını ve Amerika'da çalışma hakkında bilmek istediğim her şeyi öğrenmek istiyorum.

Online aramalarımda, Amerika'da istihdam edilen meslekler hakkında çok fazla bilgi edinmek için çok zaman harcadım, ancak bunun konusunda deneyim sahibi olan insanların fikirlerini öğrenmek istiyorum.

Bu konu hakkında yardımınızı rica ediyorum. İşe alım işlemleri, mesleklerin neler olduğu ve Amerika'da çalışmak hakkında gerekli bilgileri öğrenmek için herhangi bir tavsiyeniz var mı?

Çok teşekkür ederim.

admin

Administrator
Yetkili
Admin
BaY
25 Eyl 2020
19,993
1,345
112
Amerika Hangi Meslekleri Alıyor?

Amerika Birleşik Devletleri (ABD), çeşitli meslekleri almak için çok sayıda fırsat sunmaktadır. Amerika'da çalışma, gelişme ve hayatınızı sürdürmek için kendinizi geliştirmek için harika bir fırsat. ABD'de çalışabilmek için, birçok iş arayanlar, vatandaşlık veya geçici çalışma izni gibi özel izinlere sahip olmalıdır. Çoğu meslek, yeterli yetkinlik, deneyim ve kalifiye olduğunuzu kanıtlayan belgeler gibi ek kriterleri de gerektirir. Bu makalede, ABD'deki mevcut meslekleri inceleyecek ve hangi meslekleri ABD alıyor? sorusuna cevap vereceğiz.

ABD'de Neler Var?

ABD'de birçok meslek bulunmaktadır. Bunlar arasında: finans, hukuk, iletişim, mühendislik, sağlık hizmetleri, teknoloji, eğitim, ticaret ve üretim gibi alanlarda çalışma fırsatları vardır. Ayrıca, ABD'de çalışma izni olmadan çalışanlar için çeşitli sezonluk işler de mevcuttur.

Yasal Olmayan İşler

ABD'de yasal olmayan işler de mevcuttur. Bunlar arasında: kumar, suç ortaklığı, kötü niyetli yazılım geliştirme ve kullanımı, çalıntı ürün satışı, yasadışı iletişim ve veri saklama, sahte ürünlerin üretimi ve satışı, uyuşturucu satışı, yasa dışı fon transferleri, yasa dışı silah ticareti ve hırsızlık gibi aktiviteler sayılabilir.

ABD'de Çalışmak İçin İzin Gerekli mi?

Evet, ABD'de çalışmak için çoğu durumda, özel bir izne ihtiyacınız olacaktır. ABD vatandaşlığına sahip olanlar, ABD vatandaşlarının çalışma iznine ihtiyaç duymazlar. Ancak, ABD vatandaşı olmayanlar, ABD'de çalışmak için geçici çalışma izni (H-1B) veya vatandaşlık izni (Green Card) gibi özel izinler almalıdır.

Sonuç

Amerika Birleşik Devletleri, çeşitli meslekleri almak için çok sayıda fırsat sunmaktadır. ABD vatandaşı olmayanlar, çalışmak için özel izinler almalıdır. ABD'de çalışma izni olmadan çalışanlar için de sezonluk işler mevcuttur. Ancak, ABD'de yasal olmayan işleri yapmak asla tavsiye edilmez.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)