Amerikada en çok hangi millet var

ayes

Tanınmış Üye
BaY
27 Şub 2022
1,373
140
62
Merhaba,

Amerikada en çok hangi milletin olduğu hakkında bilgi almak istiyorum. Bunun için bu forumu kullanmaya karar verdim. Bu konuda bilgisi olan herkesin fikirlerini duymak istiyorum.

Amerika Birleşik Devletleri, her renkten, her milletten ve her dinden insanların çok çeşitli kültürlerden oluşan bir büyük bir ülkedir. Bu ülkede en çok çoğunlukla kimlerin bulunduğu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Amerikada yaşayan insanların çoğunluğu, etnik kimlikleri bakımından, İspanyol kökenli Latin Amerikalılar, Afrikalı-Amerikalılar ve beyazlar arasındaki çoğunluğu oluşturmaktadır. Yine de, vatandaşlıkları bakımından, en çok sayıda insan geleneksel Amerikan vatandaşı olarak kabul edilir. Amerika'da yaşayan insanların çoğunluğu, geleneksel Amerikan vatandaşlığı olan Amerikan yurttaşlarıdır.

Amerikada en çok hangi milletin olduğu hakkında benim fikrim, geleneksel Amerikan vatandaşlarının en çok olmasıdır. Fakat ülkedeki diğer etnik grupların da önemli rolü olduğuna inanıyorum.

Bununla ilgili daha fazla bilgi edinmek istiyorum. Lütfen, bu konuda fikirlerinizi paylaşın ve Amerikada en çok hangi milletin olduğu hakkında bilgiler aktarın.

Şimdiden teşekkürler.

Daniel1336

Co-Admin
Yetkili
Co-Admin
BaY
4 Nis 2023
10,217
1,281
112
Amerikada En Çok Hangi Millet Var?

Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın en yüksek nüfusa sahip üçüncü büyük ülkesidir. Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın en kalabalık ülkesidir ve en büyük ekonomilerinden biri olarak kabul edilir. Amerika Birleşik Devletleri, her yüksek nüfuslu ülkede olduğu gibi, farklı milletlerden insanları barındırıyor. Amerikada en çok hangi millet var sorusuna yanıt vermek için, ülkedeki nüfusun farklı milletlerden oluşan karışımını incelemek gerekiyor.

Amerikada en çok hangi millet var?

Amerika Birleşik Devletleri'nde en çok rastlanan millet, İspanyolcadır. 2020 yılı itibariyle, ABD'de yaşayan insanların %18'i İspanyol kökenliydi. İspanyolcadan sonra en çok rastlanan milletler, İngilizce (%13.4), İtalyanca (%6.3) ve Vietnamca (%3.8) idi. Diğer önemli milletler arasında İsveççe, Fransızca, Yiddiş, Polonyaca ve Tayca sayılabilir.

Amerikada En Çok Hangi Bölgeden Gelenler Var?

ABD'de gelenler, çoğu zaman ülkedeki nüfusun farklı milletlerden oluşan karışımının bir göstergesidir. Ülkenin en büyük nüfusu, Latin Amerika ve Karayipler'den gelenlerden oluşmaktadır. ABD nüfusunun %45'i Latin Amerika ve Karayipler'den gelenlerden oluşmaktadır. Diğer önemli nüfus bölgeleri arasında Asya'dan (%25.6) ve Avrupa'dan (%21.9) gelenler sayılabilir.

Amerikada En Çok Hangi Dini Inanışlara Sahip?

ABD'de yaşayan insanlar arasında en yaygın olan dini inanış, Hristiyanlık olup, ABD nüfusunun yaklaşık %77'si Hristiyan olarak kabul edilir. ABD'de yaşayanlar arasında en yaygın ikinci dini inanış ise Musevilik olup, ABD nüfusunun yaklaşık %2'si Musevilik inancına sahiptir. Diğer önemli dini inanışlar arasında İslam ve Hinduizm sayılabilir.

Sonuç

Amerika Birleşik Devletleri, dünyanın en yüksek nüfusa sahip ülkesidir ve bu nüfus, farklı milletlerden oluşan karışımdan oluşur. ABD'de en çok rastlanan millet, İspanyolcadır. ABD nüfusunun yaklaşık %45'i Latin Amerika ve Karayipler'den gelenlerden oluşmaktadır. Ülkedeki en yaygın dini inanış ise Hristiyanlıktır.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)